10-oktyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining 2-son yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Kengashda universitetda amalga oshirilgan ishlar, oldindagi rejalar, shuningdek, belgilangan boshqa masalalar muhokama qilindi, manfaatli fikr almashildi.
Xususan, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 15-iyuldagi 247-son “Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2024-yil 10-sentyabrdagi 363-son “Universitetda Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasining universitet bosqichini o‘tkazish to‘g‘risida”gi hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2024-yil 19-sentyabrdagi 373-son “Universitetda Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasining Respublika bosqichini tashkil etish to‘g‘risida”gi  buyruqlariga asosan,
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida 2024-yil 26-27 sentyabr kunlari Xorijiy tillar fan olimpiadasining Respublika bosqichi o‘tkazilgani haqida xabar bergan edik.
Kengash davomida olimpiadaning Respublika bosqichini o‘tkazishda tashkiliy va ma’naviy bandlarni bajarishda, har bir shart bo‘yicha savollar bankini hamda baholash mezonlarini shakllantirishda, olimpiada jarayonini zarur jihozlar va texnik vositalar bilan ta’minlash hamda jarayonlarni ommaviy axvorot vositalarida keng yoritishda faol ishtirok etgan mas’ullar tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

10 октября прошло второе заседание Совета Узбекского государственного университета мировых языков.
На заседании были обсуждены выполненные работы в университете, планы на будущее, а также другие обозначенные вопросы, состоялся обмен полезными мнениями.
В частности, был обсужден приказ министра высшего образования, науки и инноваций от 15 июля 2024 года № 247 о "Проведении Олимпиады по иностранным языкам (английскому, немецкому, французскому, итальянскому, испанскому, корейскому, китайскому, японскому, арабскому) среди студентов высших учебных заведений Республики", приказ Узбекского государственного университета мировых языков от 10 сентября 2024 года № 363 о "Проведении университетского этапа Олимпиады по иностранным языкам (английскому, немецкому, французскому, итальянскому, испанскому, корейскому, китайскому, японскому, арабскому) среди студентов высших учебных заведений Республики" и приказ университета от 19 сентября 2024 года № 373 о "Организации республиканского этапа Олимпиады по иностранным языкам (английскому, немецкому, французскому, итальянскому, испанскому, корейскому, китайскому, японскому, арабскому) среди студентов высших учебных заведений Республики".
Как было сообщено ранее, республиканский этап Олимпиады по иностранным языкам прошел в Узбекском государственном университете мировых языков 26-27 сентября 2024 года.
Во время заседания были вручены благодарственные письма должностным лицам, активно участвовавшим в организации и выполнении духовных и организационных аспектов проведения республиканского этапа Олимпиады, а также в формировании банка вопросов по каждому условию, установлении критериев оценки, обеспечении необходимым оборудованием и техническими средствами для проведения Олимпиады и широком освещении событий в средствах массовой информации.