10-oktyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining 2-son yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Kengashda universitetda amalga oshirilgan ishlar, oldindagi rejalar, shuningdek, belgilangan boshqa masalalar muhokama qilindi, manfaatli fikr almashildi.
Xususan, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 15-iyuldagi 247-son “Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2024-yil 10-sentyabrdagi 363-son “Universitetda Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasining universitet bosqichini o‘tkazish to‘g‘risida”gi hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2024-yil 19-sentyabrdagi 373-son “Universitetda Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida Xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasining Respublika bosqichini tashkil etish to‘g‘risida”gi  buyruqlariga asosan,
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida 2024-yil 26-27 sentyabr kunlari Xorijiy tillar fan olimpiadasining Respublika bosqichi o‘tkazilgani haqida xabar bergan edik.
Kengash davomida olimpiadaning Respublika bosqichini o‘tkazishda tashkiliy va ma’naviy bandlarni bajarishda, har bir shart bo‘yicha savollar bankini hamda baholash mezonlarini shakllantirishda, olimpiada jarayonini zarur jihozlar va texnik vositalar bilan ta’minlash hamda jarayonlarni ommaviy axvorot vositalarida keng yoritishda faol ishtirok etgan mas’ullar tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

On October 10, the 2nd meeting of the Council of the Uzbekistan State University of World Languages was held.
During the meeting, the work carried out at the university, future plans, and other designated issues were discussed, and beneficial exchanges of opinions took place.
In particular, the Minister of Higher Education, Science, and Innovation’s order dated July 15, 2024, No. 247 on “Conducting the Olympiad in Foreign Languages (English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, Arabic) among students of higher education institutions of the Republic,” the Uzbekistan State University of World Languages’ order dated September 10, 2024, No. 363 on “Conducting the university stage of the Olympiad in Foreign Languages (English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, Arabic) among students of higher education institutions of the Republic,” and the university's order dated September 19, 2024, No. 373 on “Organizing the republican stage of the Olympiad in Foreign Languages (English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, Arabic) among students of higher education institutions of the Republic” were discussed.
As previously reported, the Republican stage of the Olympiad in Foreign Languages was held at the Uzbekistan State University of World Languages on September 26-27, 2024.
During the meeting, officials who actively participated in organizing and fulfilling the spiritual and organizational aspects of conducting the Republican stage of the Olympiad, as well as in forming the question bank for each condition, establishing evaluation criteria, ensuring the necessary equipment and technical resources for the Olympiad process, and widely covering the events in the mass media were awarded certificates of appreciation.