Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktori  oʻrinbosari Gʻayrat Bozorov raisligida kuzatuv kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda talabalar hayotini oʻrganish, muammolariga yechim topish, ularga yaxshi sharoit yaratib berish shu bilan birga taʼlim sifatini ham oshirishga alohida ahamiyat qaratilish zarurligi taʼkidlandi. Qolaversa, Universitetda faoliyat olib borayotgan har bitta xodim va pedagoglarga ham sifatli taʼlim berishiga sharoit yaratish, ularning mehnatini qadrlashga ahamiyat qaratilish zarurligi taʼkidlandi.
Shuningdek, taʼlim sifatini oshirish hamda oʻquv-uslubiy faoliyatini takomillashtirish, yoshlar bilan ishlash faoliyati samaradorligini oshirish, xalqaro aloqalarni rivojlantirish sohalarida amalga oshirilayotgan ishlar ham kun tartibining asosiy masalalaridan biri boʻldi.

Today, the next meeting of the monitoring board was held at the State University of World Languages of Uzbekistan under the chairmanship of the deputy director of the Information and Mass Communications Agency under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, Gairat Bozorov.
At the meeting, it was emphasized that it is necessary to study the life of students, find solutions to their problems, create good conditions for them, and at the same time pay special attention to improving the quality of education. In addition, it was emphasized that it is necessary to create opportunities to every employee and pedagogue working at the University for providing high-quality education and value their activities.
Also, the work being carried out in the fields of increasing the quality of education and improving educational and methodological activities, increasing the efficiency of working with young people, and developing international relations was one of the main issues of the agenda.