O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi tomonidan mahorat darsi tashkil etildi.
2024 –yilning 28-oktyabr sanasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi  va pedagogika fanlari doktori, professor Isakulova Nilufar Janikulovna tomonidan doktorantlar va barcha mustaqil izlanuvchilar uchun “Tadqiqotlarni o‘tkazish jarayonida axborot tizimlaridan foydalanishning o‘ziga xos xususiyatlari”  mavzusida master klass tashkil etildi.
Mazkur master klass so‘rovnomaga asoslangan holda tashkil etildi. Unda 71 nafar izlanuvchilarning onlayn so‘rovnomadagi ishtiroki bо‘yicha “Inlibrary”, “Scienceweb”, “Slibuz”, “Unilibrary”, “Litmaps”, “Mybib”, “Sci-hub” kabi  axborot tizimlaridan foydalanish usullarini amaliyot bilan bog‘lagan holda tushuntirildi. Master klass ko‘tarinki kayfiyatda va baxs-munozarali savol-javoblar asosida o‘tkazildi.

A master class was organized by the Department of scientific research, innovation and training of scientific pedagogical personnel at the Uzbekistan State World Languages University.
On October 28, 2024, a master class was organized by the Department of scientific research, innovation and training of scientific pedagogical personnel of the Uzbek State University of world languages and Doctor of Pedagogical Sciences, professor Isakulova Nilufar Janikulovna for doctoral students and all independent researchers on the topic "Specifics of the use of Information Systems in the process of conducting research".
This master class was organized based on the questionnaire. It explained the use of information systems such as “Inlibrary”, “Scienceweb”, “Slibuz”, “Unilibrary”, “Litmaps”, “Mybib”, “Sci-hub” in relation to the participation of 71 researchers in an online survey with practice. The Master class was held in a high mood and on the basis of baxs-controversial questions and answers.