O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi tomonidan mahorat darsi tashkil etildi.
2024 –yilning 28-oktyabr sanasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi  va pedagogika fanlari doktori, professor Isakulova Nilufar Janikulovna tomonidan doktorantlar va barcha mustaqil izlanuvchilar uchun “Tadqiqotlarni o‘tkazish jarayonida axborot tizimlaridan foydalanishning o‘ziga xos xususiyatlari”  mavzusida master klass tashkil etildi.
Mazkur master klass so‘rovnomaga asoslangan holda tashkil etildi. Unda 71 nafar izlanuvchilarning onlayn so‘rovnomadagi ishtiroki bо‘yicha “Inlibrary”, “Scienceweb”, “Slibuz”, “Unilibrary”, “Litmaps”, “Mybib”, “Sci-hub” kabi  axborot tizimlaridan foydalanish usullarini amaliyot bilan bog‘lagan holda tushuntirildi. Master klass ko‘tarinki kayfiyatda va baxs-munozarali savol-javoblar asosida o‘tkazildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков отделом научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров был организован мастер-класс.
28 октября 2024 года отдел научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Узбекского государственного университета мировых языков и доктор педагогических наук, профессор Исакулова Нилуфар яникуловна организовали мастер-класс для докторантов и всех независимых соискателей на тему “Особенности использования информационных систем в процессе проведения исследований”.
Данный мастер-класс был организован на основе опроса. В нем объяснялось участие 71 соискателя в онлайн-опросе, связывая методы использования информационных систем, таких как Inlibrary, scienceweb, slibuz, unilibrary, litmaps, mybib, Sci-Hub, с практикой. Мастер-класс прошел в приподнятом настроении и на основе вопросов и ответов.