O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiya qabul qilinganining 31 yilligi munosabati bilan O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Konstitutsiya — baxtimiz qomusi” shiori ostida yugurish marafoni o’tkazildi.
Talaba-yigitlar va talaba-qizlar o’rtasida alohida o’tkazilgan “Salomatlik uchun 5 000 qadam” marafonida 2000 dan ortiq ishtirokchi qatnashdi.
O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov marafon g’oliblarini taqdirlab, sovrindorlarga diplom va qimmatbaho estalik sovg’alarini topshirdi.
Ma’lumot uchun, 1-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel 43/109 rusumli smart televizorlari, 2-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel 32/81 rusumdagi smart televizorlari, 3-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel mikroto’lqinli pechlari sovg’a sifatida taqdim etildi.

В связи с 31-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся марафон под девизом “Konstitutsiya — qomusimiz baxtimiz”.
Более 2000 участников приняли участие в марафоне “5000 шагов к здоровью”, который проводился отдельно между студентами и студентками.
Ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов наградил победителей марафона, вручил дипломы и ценные памятные подарки.
Для справки, призерам 1-го места были вручены 2 смарт-телевизора Artel 43/109, призерам 2-го места – 2 смарт-телевизора Artel 32/81, призерам 3-го места – 2 микроволновые печи Artel.
Также каждому активному студенту, принявшему участие в марафоне, былы вручены специальные сертификаты.