O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiya qabul qilinganining 31 yilligi munosabati bilan O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Konstitutsiya — baxtimiz qomusi” shiori ostida yugurish marafoni o’tkazildi.
Talaba-yigitlar va talaba-qizlar o’rtasida alohida o’tkazilgan “Salomatlik uchun 5 000 qadam” marafonida 2000 dan ortiq ishtirokchi qatnashdi.
O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov marafon g’oliblarini taqdirlab, sovrindorlarga diplom va qimmatbaho estalik sovg’alarini topshirdi.
Ma’lumot uchun, 1-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel 43/109 rusumli smart televizorlari, 2-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel 32/81 rusumdagi smart televizorlari, 3-o’rin sovrindorlariga 2 ta Artel mikroto’lqinli pechlari sovg’a sifatida taqdim etildi.

On the occasion of the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, a running marathon was held at the Uzbekistan State World Languages University under the slogan “Constitution — the whole of our happiness”.
More than 2,000 participants participated in the «5,000 steps to Health» marathon, which was held separately between student-boys and student-girls.
Rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov awarded the winners of the marathon and presented the winners with diplomas and valuable expensive gifts.
For reference, 2 Artel 43/109 smart TVs were presented to the 1st place winners, 2 Artel 32/81 smart TVs to the 2nd place winners, 2 Artel microwave ovens to the 3rd place winners.