O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi tomonidan talaba-yoshlar o‘rtasida “Mening startap loyiham” nomli akseleratsiya dasturi tanlovi tashkil etildi.
Mazkur tanlov universitetda innovatsiyalar va startaplarni qo‘llab-quvvatlash, talabalarni tadbirkorlik faoliyatiga jalb qilish hamda ularning g‘oyalarini amaliyotga tatbiq etish uchun zarur imkoniyat va sharoitlar yaratish maqsadida o‘tkazildi.
Tanlov doirasida tashabbuskor talaba-yoshlar o‘zlarining startap loyihalarini taqdim etishdi. Loyihalar taqdimotlari davomida ishtirokchilar o‘z g‘oyalari ustida olib borgan ishlari, loyihalarning maqsadi, istiqbollari hamda ijtimoiy va iqtisodiy samaradorligi haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Mazkur tashabbus universitetda innovatsion muhitni kuchaytirish, yoshlarning intellektual salohiyatini yuzaga chiqarish va ularni amaliy faoliyatga yo‘naltirishda muhim qadam bo‘lib xizmat qilmoqda.

В рамках конкурса «Мой стартап-проект» студенты представили инновационные идеи
Отдел коммерциализации научно-инновационных разработок Узбекского государственного университета мировых языков организовал конкурс в формате акселерационной программы под названием «Мой стартап-проект» среди студентов.
Конкурс был проведён с целью поддержки инноваций и стартапов в университете, привлечения студентов к предпринимательской деятельности и создания условий для практической реализации их идей.
В рамках конкурса инициативные студенты представили свои стартап-проекты. В ходе презентаций участники подробно рассказали о проделанной работе, целях и перспективах проектов, а также о их социально-экономической эффективности.
Данная инициатива служит важным шагом в укреплении инновационной среды в университете, раскрытии интеллектуального потенциала молодежи и их вовлечении в практическую деятельность.