“Mening startap loyiham” to‘garagi tashkil etildi (dolzarb 90 kun)
“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida “Bir talabaga – bir loyiha” akseleratsiya dasturi asosida “Mening startap loyiham” nomli to‘garak o‘z faoliyatini davom ettirmoqda.
2025-yil 27-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy va innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi boshlig‘i F. Abdullayeva tomonidan navbatdagi “Mening startap loyiham” to‘garagi o‘tkazildi.
To‘garak davomida talaba-yoshlar quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlarga ega bo‘lishdi:
•  startap loyihalarning asosiy xususiyatlari;
•  startap yaratish bosqichlari;
•  startap turlari;
•  an’anaviy biznes bilan farqlari;
•  biznes g‘oya asosida muvaffaqiyatli loyiha yaratish, uni rivojlantirish va moliyalashtirish.
“Bir talabaga – bir loyiha” akseleratsiya dasturining maqsadi:
Iqtidorli talaba-yoshlarni ilmiy va innovatsion yo‘nalishlarda faollashtirish, ularning startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, g‘oyadan moliyalashtirishgacha bo‘lgan barcha bosqichlarda amaliy ko‘mak ko‘rsatishdan iborat.

“My Startup Project” Club Launched
Within the framework of the “Relevant 90 Days” initiative, the club titled “My Startup Project” continues its activities based on the acceleration program “One Student – One Project.”
On June 27, 2025, the Head of the Department for Commercialization of Scientific and Innovative Developments at the Uzbekistan State  World Languages University, F. Abdullayeva, conducted the latest session of the “My Startup Project” club.
During the session, students gained both theoretical and practical knowledge in the following areas:
• key features of startup projects;
• stages of launching a startup;
• types of startups;
• differences between startups and traditional businesses;
• building, developing, and funding a successful project based on a business idea.
The goal of the “One Student – One Project” acceleration program is to encourage talented students to become more active in scientific and innovative fields, support their startup initiatives, and provide practical assistance at all stages — from idea to funding.