“Millatlararo totuvlik va bag’rikenglik” mavzusida ma’naviy tadbir o’tkazildi
27-noyabr kuni O’zDJTU Xorijiy til va adabiyot yo’nalishidagi 3-bosqich 2205-guruh talabalari bilan Ingliz tili 2- fakulteti Ingliz tili nazariy aspektlari-2 kafedrasi katta o’qituvchisi F.I.Maxmanazarova tomonidan “Millatlararo totuvlik va bag’rikenglik” mavzusida ma’naviy tadbir o’tkazildi.
Tadbir davomida millatlararo totuvlik g'oyasi - umumbashariy qadriyat ekani, u turli xalqlar birgalikda istiqomat qiladigan mintaqa va davlatlar milliy taraqqiyotida muhim omil bo'lib, shu joyda tinchlik va barqarorlikning kafolati bo'lib xizmat qilishi  haqida talabalar bilan mazmunli suhbat tashkillashtirildi. Dastur davomida namoyish etilgan turli millat raqslari tadbirga o’zgacha shukuh baxsh etdi.

27 ноября старшая преподавательница кафедры теоретических аспектов английского языка-2 факультета английского языка 2 группы 2205 факультета иностранных языков и литературы УзГУМЯ И.Ф.Махманазарова провела духовное мероприятие на тему “Межнациональная гармония и толерантность”.
В ходе мероприятия была организована содержательная беседа со студентами о том, что идея межнационального согласия-это общечеловеческая ценность, которая является важным фактором национального развития регионов и государств, в которых сосуществуют разные народы, и служит гарантом мира и стабильности в этом месте. Особую известность мероприятию принесли различные национальные танцы, представленные во время программы.