3-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 1-fakulteti Ingliz tili amaliy fanlar №1 kafedrasiga biriktirilgan III-bosqich mustaqil izlanuvchi S. M. Abdullayevaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi ixtisosligi bo‘yicha tayyorlanayotgan “Yurisprudensiya yo‘nalishi talabalarining kasbiy muloqot kompetensiyasini kontekstli ta’lim asosida takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiya tadqiqotining I bobi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar natijalari kafedra yig‘ilishida muhokama qilindi.
Muhokama davomida izlanuvchi tomonidan tadqiqotning maqsad va vazifalari, mavzuga oid ilmiy adabiyotlar tahlili, tadqiqot metodologiyasi hamda dissertatsiyaning birinchi bobida erishilgan ilmiy natijalar taqdim etildi. Shuningdek, olib borilgan izlanishlar asosida shakllantirilgan xulosalar va tadqiqotning keyingi bosqichlarida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
Yig‘ilishda Ingliz tili amaliy fanlar №1 kafedrasi professori D. M. Isroilova tomonidan dissertatsiya tadqiqotining ilmiy mazmuni va yo‘nalishi yuzasidan qator ilmiy-metodik tavsiyalar hamda amaliy maslahatlar bildirildi. Tadqiqotda aniqlangan ayrim jihatlarni takomillashtirish, ilmiy asoslarni yanada mustahkamlash va ish sifatini oshirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Muhokama yakunida kafedra professor-o‘qituvchilari tomonidan S. M. Abdullayevaning dissertatsiya tadqiqotining I bobi bo‘yicha erishilgan natijalar ijobiy baholanib, tadqiqotni belgilangan reja asosida davom ettirish tavsiya etildi.

Обсуждены результаты диссертационного исследования независимого соискателя
3 июня на заседании кафедры практических дисциплин английского языка №1 факультета английского языка №1 Узбекский государственный университет мировых языков были рассмотрены результаты работы, выполненной по первой главе диссертационного исследования независимого соискателя III курса С. М. Абдуллаевой.
Диссертационное исследование выполняется по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания на тему: «Совершенствование компетенции профессионального общения студентов направления “Юриспруденция” на основе контекстного обучения».
В ходе обсуждения соискатель представила цели и задачи исследования, анализ научной литературы по теме, методологию исследования, а также научные результаты, достигнутые в первой главе диссертации. Кроме того, была представлена информация о сформулированных выводах и запланированных работах на следующих этапах исследования.
На заседании профессор кафедры практических дисциплин английского языка №1 Д. М. Исроилова высказала ряд научно-методических рекомендаций и практических предложений по содержанию и направлению диссертационного исследования. Были даны рекомендации по совершенствованию отдельных аспектов работы, укреплению её научной базы и повышению качества исследования.
По итогам обсуждения профессорско-преподавательский состав кафедры положительно оценил результаты, достигнутые в первой главе диссертации С. М. Абдуллаевой, и рекомендовал продолжить исследование в соответствии с утверждённым планом.