O’zDJTU Roman-german filologiyasi fakultetida rektor va prorektorlar ishtirokida professor-o’qituvchilar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Rektor Ilxomjon Madaminovich universitet moddiy texnik bazasidan unumli foydalanish, o’qituvchilarni ilmiy salohiyatini oshirish, ularni nufuzli xalqaro konferensiyalarda qatnashib, o’z tajribasini oshirishga undash, talabalar bilan nafaqat ilmiy, balki tarbiyaviy ishlarni ham doimiy olib borish masalalari yuzasidan nutq so’zladi.
Shuningdek, rektor hukumat qarorlari, yangi 2024-2025 oʻquv yiliga tayyorgarlik koʻrish, 2023-2024 oʻquv yilini sifatli yakunlash, taʼlim sifatini oshirish, ilmiy salohiyatni rivojlantirish, yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, xalqaro hamkorlik aloqalarida faol ishtirok etish, moddiy texnik bazadan unumli foydalanish va ichki tartib qoidalarni hurmat qilishga chaqirish haqida soʻzlab, korrupsiyaga yoʻl qoʻymaslik va uni oldini olish choralarini koʻrish boʻyicha tavsiyalarini berib oʻtdi.
Dastur so’nggida fakultet o’qituvchilari oliygohda ta’lim sifatini oshirish, xalqaro va mintaqaviy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash va tajriba almashish kabi masalalar borasida o’z fikr-mulohazalari va takliflarini bildirdi.

На факультете романо-германской филологии УзГУМЯ с участием ректора и проректоров был организован открытый диалог с профессорами и преподавателями.
Ректор Ильхомджон Мадаминович выступил с речью по вопросам эффективного использования материально-технической базы университета, повышения научного потенциала преподавателей, поощрения их к участию в престижных международных конференциях и повышения своего опыта, а также постоянного проведения не только научных, также воспитательная работа со студентами.
Также ректор упомянул о решениях правительства, подготовке к новому 2024-2025 учебному году, качественном завершении 2023-2024 учебного года, повышении качества образования, развитии научного потенциала, воспитании молодежи в духе патриотизма, активном участии в международное сотрудничество, эффективное использование материально-технической базы и внутренней. Он рассказал о призывах к соблюдению порядка и дал свои рекомендации, как избежать коррупции и принять меры по ее предотвращению.
По итогам программы преподаватели факультета высказали свои мнения и предложения по таким вопросам, как повышение качества образования в университете, укрепление сотрудничества с международными и региональными образовательными учреждениями, обмен опытом.