O’zDJTU Roman-german filologiyasi fakultetida rektor va prorektorlar ishtirokida professor-o’qituvchilar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Rektor Ilxomjon Madaminovich universitet moddiy texnik bazasidan unumli foydalanish, o’qituvchilarni ilmiy salohiyatini oshirish, ularni nufuzli xalqaro konferensiyalarda qatnashib, o’z tajribasini oshirishga undash, talabalar bilan nafaqat ilmiy, balki tarbiyaviy ishlarni ham doimiy olib borish masalalari yuzasidan nutq so’zladi.
Shuningdek, rektor hukumat qarorlari, yangi 2024-2025 oʻquv yiliga tayyorgarlik koʻrish, 2023-2024 oʻquv yilini sifatli yakunlash, taʼlim sifatini oshirish, ilmiy salohiyatni rivojlantirish, yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, xalqaro hamkorlik aloqalarida faol ishtirok etish, moddiy texnik bazadan unumli foydalanish va ichki tartib qoidalarni hurmat qilishga chaqirish haqida soʻzlab, korrupsiyaga yoʻl qoʻymaslik va uni oldini olish choralarini koʻrish boʻyicha tavsiyalarini berib oʻtdi.
Dastur so’nggida fakultet o’qituvchilari oliygohda ta’lim sifatini oshirish, xalqaro va mintaqaviy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash va tajriba almashish kabi masalalar borasida o’z fikr-mulohazalari va takliflarini bildirdi.

An open dialogue with professors and teachers was organized in the Faculty of Romano-Germanic Philology of UzSWLU with the participation of the rector and vice-rectors.
Rector Ilkhomjon Madaminovich gave a speech on the issues of effective use of the material and technical base of the university, increasing the scientific potential of teachers, encouraging them to participate in prestigious international conferences and increase their experience, and continuously conducting not only scientific, but also educational work with students.
Also, the rector mentioned government decisions, preparation for the new 2024-2025 academic year, quality completion of the 2023-2024 academic year, improving the quality of education, developing scientific potential, educating young people in the spirit of patriotism, active participation in international cooperation, effective use of the material and technical base and domestic He spoke about calling for respect for the rules of order and gave his recommendations on how to avoid corruption and take measures to prevent it.
At the end of the program, the teachers of the faculty expressed their opinions and suggestions on issues such as improving the quality of education at the university, strengthening cooperation with international and regional educational institutions, and sharing experience.