O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakultetida 17-noyabr — Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida O'zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov so'zga chiqib, talabalarni bayram bilan qutladi va o'z samimiy tilaklarini izhor etdi.
Shuningdek, bayram davomida universitet miqyosida o'tkazilgan ko'rik-tanlov va festivallar g'oliblarini taqdirlash marosimi ham bo'lib o'tdi.
Tadbir doirasida tashkillashtirilgan konsert dasturi, musiqali chiqishlar va maxsus tayyorlangan osh talabalar uchun haqiqiy bayram sovg'asi bo'ldi.

The second faculty of English language of the Uzbekistan State World Languages University organized an event on November 17 - International Students' Day.
At the beginning of the event, the rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tukhtasinov made a speech, congratulated the students on the holiday and expressed his sincere wishes.
Also, during the holiday, the ceremony of awarding the winners of university-wide competitions and festivals was held.
A concert program, musical performances and specially prepared traditional meal- plov were a real holiday gift for the students.