O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakultetida 17-noyabr — Xalqaro talabalar kuni munosabati bilan tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida O'zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov so'zga chiqib, talabalarni bayram bilan qutladi va o'z samimiy tilaklarini izhor etdi.
Shuningdek, bayram davomida universitet miqyosida o'tkazilgan ko'rik-tanlov va festivallar g'oliblarini taqdirlash marosimi ham bo'lib o'tdi.
Tadbir doirasida tashkillashtirilgan konsert dasturi, musiqali chiqishlar va maxsus tayyorlangan osh talabalar uchun haqiqiy bayram sovg'asi bo'ldi.

На втором факультете английского языка Узбекского государственного университета мировых языков организовано мероприятие, посвященное 17 ноября — Международному дню студентов.
В начале мероприятия ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов выступил с речью, поздравил студентов с праздником и выразил искренние пожелания.
Также во время праздника прошла церемония награждения победителей общеуниверситетских конкурсов и фестивалей.
Организованная в рамках мероприятия концертная программа, музыкальные представления и приготовленный плов стали настоящим праздничным подарком для студентов.