Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati vakillari “UZEXPO markazi”dagi Sanoat Yarmarkasida ishtirok etdi.
Joriy yilning 12-15 dekabr kunlari Toshkent shahrida oʻtkazilishi belgilangan mazkur Yarmarkada Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tarmoq korxonalarining ilmiy-texnik kengashlari bilan hamkorlikda respublikada oʻxshashi mavjud boʻlmagan mahsulotlar boʻyicha loyihalar va dastlabki texnik-iqtisodiy asoslarini ishlab chiqish borasida taqdimot boʻlib oʻtmoqda.
Yarmarkada har bir tarmoq korxonalari Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligining masʼul xodimi bilan birgalikda mahsulotlarni ishlab chiqarishga qiziqish bildirgan tadbirkorlik subyektlariga ushbu mahsulotlar boʻyicha toʻliq maʼlumot, dastlabki texnik-iqtisodiy asoslari va daromadlari toʻgʻrisida maʼlumotlar berilmoqda.

Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомджон Тухтасинов и представители руководства университета приняли участие в Промышленной ярмарке в центре УЗЭКСПО.
На этой ярмарке, которая пройдет в Ташкенте 12-15 декабря, Министерство высшего образования, науки и инноваций совместно с научно-техническими советами отраслевых предприятий представит презентацию о разработке проектов и исходные технико-экономические основы производства продукции, не имеющей аналогов в республике.
На ярмарке предприятия каждой отрасли совместно с ответственным сотрудником Министерства инвестиций, промышленности и торговли предоставят субъектам хозяйствования, заинтересованным в производстве продукции, полную информацию об этой продукции, сведения об ее исходной технико-экономической базе и доходах. .