Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati vakillari “UZEXPO markazi”dagi Sanoat Yarmarkasida ishtirok etdi.
Joriy yilning 12-15 dekabr kunlari Toshkent shahrida oʻtkazilishi belgilangan mazkur Yarmarkada Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tarmoq korxonalarining ilmiy-texnik kengashlari bilan hamkorlikda respublikada oʻxshashi mavjud boʻlmagan mahsulotlar boʻyicha loyihalar va dastlabki texnik-iqtisodiy asoslarini ishlab chiqish borasida taqdimot boʻlib oʻtmoqda.
Yarmarkada har bir tarmoq korxonalari Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligining masʼul xodimi bilan birgalikda mahsulotlarni ishlab chiqarishga qiziqish bildirgan tadbirkorlik subyektlariga ushbu mahsulotlar boʻyicha toʻliq maʼlumot, dastlabki texnik-iqtisodiy asoslari va daromadlari toʻgʻrisida maʼlumotlar berilmoqda.

The rector of the Uzbekistan State World Languages University  ​​Ilkhomjon Tukhtasinov and representatives of the university management are participated in the Industrial Fair at the "UZEXPO Center".
At this fair, which is scheduled to be held in Tashkent on December 12-15, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, in cooperation with the scientific and technical councils of branch enterprises, will present a presentation on the development of projects and initial technical and economic bases for products that have no analogues in the republic.
At the fair, the enterprises of each sector together with the responsible employee of the Ministry of Investments, Industry and Trade will provide business entities interested in the production of products with complete information on these products, information on their initial technical and economic basis and income.