O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va “Louvre Academie” o‘quv markazi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
28-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va “Louvre Academie” o‘quv markazi o‘rtasida hamkorlikka oid memorandum imzolandi. Ushbu muhim hujjat fransuz tilini rivojlantirish, uni universitet miqyosida keng targ‘ib qilish hamda talabalarni milliy va xalqaro sertifikatlarga tayyorlash bo‘yicha qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni nazarda tutadi.
Mazkur memorandum imzolash marosimi doirasida maxsus tadbir tashkil etildi.
Tadbirni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nosirov ochib berdi. U o‘z nutqida universitetda fransuz tilini o‘rganish uchun yaratilayotgan zamonaviy imkoniyatlar, shu jumladan, laboratoriyalar, adabiyotlar va malakali ustozlar faoliyati haqida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek, u bugungi “Ziyodalus” festivali haqida ham fikr bildirib, bu kabi tashabbuslar til o‘rganishga bo‘lgan qiziqishni oshirishini ta’kidladi.
Tadbir davomida “Louvre Academie” o‘quv markazi bilan hamkorlik doirasida amalga oshiriladigan yangi loyihalar, xususan, DALF C1 va DELF B2 kabi xalqaro darajadagi sertifikatlarga tayyorlov kurslari, metodik seminarlar va o‘qituvchilar uchun malaka oshirish dasturlari haqida ma’lumot berildi.
Tadbir yakunida mazkur sertifikatlarga ega bo‘lgan iqtidorli talabalar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Узбекским государственным университетом мировых языков и учебным центром “Louvre Academie”
28 мая между Узбекским государственным университетом мировых языков и учебным центром “Louvre Academie” был подписан меморандум о сотрудничестве. Этот важный документ предусматривает реализацию совместных проектов, направленных на развитие французского языка, его широкую популяризацию в масштабах университета, а также подготовку студентов к получению национальных и международных сертификатов.
В рамках церемонии подписания меморандума было организовано специальное мероприятие.
Мероприятие открыл проректор по международному сотрудничеству УГУМЯ А. Насыров. В своей речи он рассказал о современных условиях, создаваемых в университете для изучения французского языка, в том числе о лабораториях, литературе и деятельности квалифицированных преподавателей. Также он поделился мнением о сегодняшнем фестивале “Зиёдалус”, отметив, что такие инициативы способствуют росту интереса к изучению языков.
В ходе мероприятия были представлены новые проекты, реализуемые в рамках сотрудничества с учебным центром “Louvre Academie”, включая подготовительные курсы к международным сертификатам DALF C1 и DELF B2, методические семинары и программы повышения квалификации для преподавателей.
В завершение мероприятия талантливые студенты, уже обладающие соответствующими сертификатами, были награждены памятными подарками.