O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Pendidikan Indonesia universiteti hamkorligi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (UzSWLU) va Pendidikan Indonesia universiteti o‘rtasida samarali hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori professor Ilxomjon Tuxtasinov, Ingliz tili 1-fakulteti dekani G. Ergasheva, Xalqaro hamkorlik bo‘limi bosh mutaxassisi V. Amanov, shuningdek Pendidikan Indonesia universiteti rektori professor Dr. Didi Sukyadi va ta’lim sifatini ta’minlash bo‘yicha o‘quv ishlari prorektori professor Dr. Vanessa Gaffar ishtirok etdilar.
- Qo‘shma ilmiy tadqiqotlar olib borish va Scopusda indeksatsiyalangan jurnallarda hammualliflik imkoniyatlari;
-Qo‘shma ta’lim dasturlari va akademik mobillik loyihalarini amalga oshirish;
- O‘qituvchi va professorlarning malakasini oshirish imkoniyatlari;
- Summer/Winter Camp dasturlarini tashkil etish masalalari.
Hamkorlik natijalari kelgusida talabalar hamda professor-o‘qituvchilar uchun yangi imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda.

Today, a productive cooperation meeting was held between the Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU) and Universitas Pendidikan Indonesia (UPI).
The meeting was attended by Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of UzSWLU; G. Ergasheva, Dean of the Faculty of English Philology No. 1; V. Amanov, Senior Specialist of the International Cooperation Department; as well as Professor Dr. Didi Sukyadi, Rector of Universitas Pendidikan Indonesia, and Professor Dr. Vanessa Gaffar, Vice-Rector for Academic Affairs and Quality Assurance.
During the meeting, the following key issues were discussed:
• Conducting joint scientific research and co-authorship opportunities in Scopus-indexed journals;
• Implementation of joint educational programs and academic mobility projects;
• Opportunities for professional development of faculty members;
• Organization of Summer/Winter Camp programs.
The outcomes of this partnership are expected to create new opportunities for both students and academic staff in the near future.