O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Pendidikan Indonesia universiteti hamkorligi
25-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (UzSWLU) va Pendidikan Indonesia universiteti o‘rtasida samarali hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori professor Ilxomjon Tuxtasinov, Ingliz tili 1-fakulteti dekani G. Ergasheva, Xalqaro hamkorlik bo‘limi bosh mutaxassisi V. Amanov, shuningdek Pendidikan Indonesia universiteti rektori professor Dr. Didi Sukyadi va ta’lim sifatini ta’minlash bo‘yicha o‘quv ishlari prorektori professor Dr. Vanessa Gaffar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
- Qo‘shma ilmiy tadqiqotlar olib borish va Scopusda indeksatsiyalangan jurnallarda hammualliflik imkoniyatlari;
- Qo‘shma ta’lim dasturlari va akademik mobillik loyihalarini amalga oshirish;
- O‘qituvchi va professorlarning malakasini oshirish imkoniyatlari;
- Summer/Winter Camp dasturlarini tashkil etish masalalari.
Hamkorlik natijalari kelgusida talabalar hamda professor-o‘qituvchilar uchun yangi imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda.

Сотрудничество между Узбекским государственным университетом мировых языков и Университетом Пендидикан Индонезия
25 октября состоялась продуктивная встреча между Узбекским государственным университетом мировых языков (UzSWLU) и Университетом Пендидикан Индонезия.
Во встрече приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков, профессор Илхомжон Тухтасинов, декан факультета английского языка №1 Г. Эргашева, главный специалист отдела международного сотрудничества В. Аманов, а также ректор Университета Пендидикан Индонезия, профессор доктор Диди Сукьяди, и проректор по учебной работе и обеспечению качества образования, профессор доктор Ванесса Гаффар.
На встрече были обсуждены следующие вопросы:
Проведение совместных научных исследований и возможности соавторства в журналах, индексируемых в Scopus;
Реализация совместных образовательных программ и проектов академической мобильности;
Возможности повышения квалификации преподавателей и профессорско-преподавательского состава;
Организация программ Summer/Winter Camp.
Ожидается, что результаты сотрудничества создадут новые возможности для студентов и преподавателей в будущем.