O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Pendidikan Indonesia universiteti hamkorligi
25-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (UzSWLU) va Pendidikan Indonesia universiteti o‘rtasida samarali hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori professor Ilxomjon Tuxtasinov, Ingliz tili 1-fakulteti dekani G. Ergasheva, Xalqaro hamkorlik bo‘limi bosh mutaxassisi V. Amanov, shuningdek Pendidikan Indonesia universiteti rektori professor Dr. Didi Sukyadi va ta’lim sifatini ta’minlash bo‘yicha o‘quv ishlari prorektori professor Dr. Vanessa Gaffar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
- Qo‘shma ilmiy tadqiqotlar olib borish va Scopusda indeksatsiyalangan jurnallarda hammualliflik imkoniyatlari;
- Qo‘shma ta’lim dasturlari va akademik mobillik loyihalarini amalga oshirish;
- O‘qituvchi va professorlarning malakasini oshirish imkoniyatlari;
- Summer/Winter Camp dasturlarini tashkil etish masalalari.
Hamkorlik natijalari kelgusida talabalar hamda professor-o‘qituvchilar uchun yangi imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda.

On October 25, a productive meeting was held between the Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU) and Universitas Pendidikan Indonesia (UPI).
The meeting was attended by UzSWLU Rector Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, Dean of the Faculty of English Philology No. 1 G. Ergasheva, Chief Specialist of the International Cooperation Department V. Amanov, as well as UPI Rector Professor Dr. Didi Sukyadi and Vice-Rector for Academic Affairs and Quality Assurance Professor Dr. Vanessa Gaffar.
During the meeting, the following issues were discussed:
• Conducting joint scientific research and opportunities for co-authorship in Scopus-indexed journals;
• Implementing joint educational programs and academic mobility projects;
• Opportunities for professional development of teaching and academic staff;
• Organizing Summer/Winter Camp programs.
The outcomes of the cooperation are expected to create new opportunities for students and faculty members in the future.