O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 1-kurslarni kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi
3-sentyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz tili 1-fakulteti, Ingliz tili 2-fakulteti, Ingliz tili 3-fakulteti hamda Tarjimonlik fakultetida 1-kurs talabalari uchun tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Rektor nutqida yangi o‘quv yilini boshlagan yoshlarni samimiy tabriklab, talabalik hayotining mas’uliyatli bosqichi, ilmiy izlanishlar va xorijiy tillarni chuqur o‘zlashtirish muhimligini alohida ta’kidladi.
Marosimda fakultet dekanlari, professor-o‘qituvchilar hamda talabalarning ota-onalari ishtirok etib, yoshlarga o‘z tilaklarini bildirishdi. Fakultet dekanlari yangi o‘quv yilining rejalari, ta’lim dasturlari va talabalarga yaratilgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Tadbir yakunida eng yuqori ball to‘plab talaba bo‘lgan yoshlar va ularning ota-onalariga universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar taqdim etildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония встречи первокурсников.
В 3-сентабря на факультете английского языка №1, факультете английского языка №2, факультете английского языка №3 и факультете перевода Узбекского государственного университета мировых языков состоялась торжественная церемония приема студентов первого курса.
Мероприятие открыл ректор университета Ильхомжон Тухтасинов. В своей речи ректор тепло поздравил молодежь с началом нового учебного года, особо подчеркнув важность ответственного этапа студенческой жизни, научных исследований и глубокого освоения иностранных языков.
В церемонии приняли участие деканы факультетов, профессорско-преподавательский состав, а также родители студентов, которые выразили свои пожелания молодежи. Деканы факультетов подробно рассказали о планах нового учебного года, образовательных программах и условиях, созданных для студентов.
В завершение мероприятия студентам, набравшим самые высокие баллы, и их родителям руководство университета вручило благодарственные письма.