O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida davlat imtihonlari davom etmoqda
Bugun, 19-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida 4-bosqich bitiruvchilari uchun davlat attestatsiya imtihonlari bo‘lib o‘tdi.
Imtihon jarayoni fakultet dekani va mas’ul komissiya a’zolari tomonidan qat’iy nazorat ostida, belgilangan tartib asosida tashkil etildi.
Davlat imtihonlari yuksak tashkiliy saviyada, shaffoflik va adolat tamoyillariga to‘liq rioya qilingan holda o‘tkazildi. Bitiruvchilarning bilim va ko‘nikmalari inson omiliga tayanmagan holda, aniq mezonlar asosida baholandi.
Imtihon jarayonida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Nuriddin Ibragimov hamda Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, pedagogika fanlari doktori, professor Lochin Zaripov ham ishtirok etdi.
Imtihonlar natijasi bitiruvchilar mehnati, o‘zlashtirgan bilim va kasbiy tayyorgarlik darajasini ochiq-oydin aks ettiradi.

State examinations are underway at Uzbekistan State World Languages University
Today, June 19, state certification exams were held for 4th-year graduates of the Faculty of International Journalism at Uzbekistan State University of World Languages.
The examination process was organized strictly in accordance with established procedures, under the close supervision of the faculty dean and responsible commission members.
The state exams were conducted at a high organizational level, fully adhering to the principles of transparency and fairness. The graduates' knowledge and skills were assessed based on clear criteria, without any human bias.
The examination was also attended by Nuriddin Ibragimov, Head of the Academic and Methodological Department of the University, and Professor Lochin Zaripov, Doctor of Pedagogical Sciences and Head of the Department for Quality Control in Education.
The results of the exams objectively reflect the graduates’ hard work, acquired knowledge, and level of professional training.