O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida davlat imtihonlari davom etmoqda
Bugun, 19-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida 4-bosqich bitiruvchilari uchun davlat attestatsiya imtihonlari bo‘lib o‘tdi.
Imtihon jarayoni fakultet dekani va mas’ul komissiya a’zolari tomonidan qat’iy nazorat ostida, belgilangan tartib asosida tashkil etildi.
Davlat imtihonlari yuksak tashkiliy saviyada, shaffoflik va adolat tamoyillariga to‘liq rioya qilingan holda o‘tkazildi. Bitiruvchilarning bilim va ko‘nikmalari inson omiliga tayanmagan holda, aniq mezonlar asosida baholandi.
Imtihon jarayonida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Nuriddin Ibragimov hamda Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, pedagogika fanlari doktori, professor Lochin Zaripov ham ishtirok etdi.
Imtihonlar natijasi bitiruvchilar mehnati, o‘zlashtirgan bilim va kasbiy tayyorgarlik darajasini ochiq-oydin aks ettiradi.

В Узбекистанском государственном университете мировых языков продолжаются государственные экзамены
Сегодня, 19 июня, в факультете международной журналистики Узбекистанского государственного университета мировых языков прошли государственные аттестационные экзамены для выпускников 4-го курса.
Экзаменационный процесс был организован в строгом соответствии с установленными правилами, под чётким контролем декана факультета и членов ответственной комиссии.
Государственные экзамены прошли на высоком организационном уровне, с полным соблюдением принципов прозрачности и справедливости. Знания и навыки выпускников оценивались на основе чётких критериев, без влияния человеческого фактора.
В экзаменационном процессе приняли участие начальник учебно-методического управления УзГУМЯ Нуриддин Ибрагимов и начальник отдела контроля качества образования, доктор педагогических наук, профессор Лочин Зарипов.
Результаты экзаменов объективно отражают труд выпускников, уровень их усвоения знаний и профессиональной подготовки.