Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlarning soʻnggi kuni boʻlib oʻtdi
An’anaga muvofiq, imtihon jarayonlari OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinovning abituriyentlarga bildirgan samimiy tilaklari bilan boshlandi.
Sinov jarayonlari ochiq va shaffof tarzda oʻtdi. Imtihon davomida abituriyentlar uchun barcha sharoitlar, qolaversa, ularning ota-onalariga ham jarayonni onlayn kuzatib turish imkoniyati yaratildi.
Mazkur imtihonlar orqali abituriyentlar baholash boʻyicha mas’ullarga oʻz ijodiy bilim-koʻnikmasini namoyon etib, hayotning yangi bosqichiga ilk qadamlarini qoʻyishdi.

в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся заключительный день профессиональных (творческих) экзаменов
17 июля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся заключительный день профессиональных (творческих) экзаменов.
По традиции, экзаменационные процессы начались с искренних пожеланий успеха абитуриентам от ректора УзГУМЯ Илхомжона Тухтасинова.
Экзамены проходили в открытой и прозрачной обстановке. Для абитуриентов были созданы все необходимые условия, а для их родителей — возможность наблюдать за процессом онлайн.
Благодаря данным экзаменам абитуриенты продемонстрировали свои творческие знания и навыки перед ответственными за оценивание и сделали первые шаги на новом жизненном этапе.