O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Navro’z ayyomi keng nishonlandi.
21-mart — Navro’z umumxalq bayrami munosabati bilan 19-mart kuni O’zDJTU ning har bir fakultetida bayram-tadbirlari tashkil etildi.
Shodiyona davomida universitetning faol va iqtidorli talabalari tomonidan milliy kuy-qo’shiqlar kuylandi, raqslar, sahna ko’rinishlari ijro etildi, o’yinlar, aytishuvlar, sport musobaqalari va boshqa an’anaviy bellashuvlar o’tkazildi, shuningdek, har bir fakultet, an’anaga muvofiq, respublikamizdagi 12 viloyatga tegishli bo’lgan milliy taomlardan dasturxon tuzadi, milliy kiyimlarimiz namoyishini taqdim etdi.
O’zDJTUning Zakovat ko’chasi 4-uy manzilida joylashgan binosida qo’y so’yilib, 2 ta doshqozonda o’zbek shoxona milliy taomi bo’lmish osh pishirildi va hududdagi TTJ talabalari, xususan, bayram-dasturida ishtirok etganlarning barchasiga tarqatildi.
Universitetning har bir fakultetida Navro’zi olam shodiyonasi quvnoq va jo’shqin, yuqori bahoriy kayfiyatda o’tdi.

Navruz was widely celebrated at the Uzbekistan State World Languages University.
On March 19, festive events were organized in each faculty of UzSWLU on the occasion of March 21 -  Navruz national holiday.
During the festive events, active and talented students of the university sang national songs, and dances, stage performances, games, speeches, sports competitions and other traditional customs were performed, as well as each faculty,  in accordance with this,  prepared a table of national dishes belonging to 12 regions of our republic and presented a demonstration of our national clothes.
On the occasion,  a sheep was slaughtered in the building of UzSWLU, located at 4 Zakovat Street.  Uzbek national dish Pilav was cooked in 2 cauldrons and distributed to the students from other regions of the republic  living in dormitory, in particular, to all those who participated in the holiday program.
In every faculty of the university, Navruz was celebrated with joy and enthusiasm, in a high spring mood.