Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasining Ilmiy kengash majlisi boʻlib oʻtdi
Unda Azizov Solijon Uchmas o‘g‘li 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha “Bo‘lajak ingliz tili mutaxassislarining yozuv kompetensiyasini takomillashtirishda blended ta’lim texnologiyalari” mavzusida pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasini himoya
Muhokama jarayonida OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, rahbariyat vakillari va ilmiy kengash a’zolari ishtirok etdi.
Himoya davomida tadqiqotchi ilmiy kengash a’zolari tomonidan ishning dolzarbligi va amaliy ahamiyati boʻyicha berilgan savollarga asosli javob berdi va mazkur dissertatsiya ishi pedagogika sohasidagi muhim ilmiy izlanish sifatida e’tirof etildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялось заседание Диссертационного совета по защите диссертации на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам
На заседании Азизов Солижон Учмас угли по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык) защитил диссертацию на тему «Использование технологий смешанного обучения в совершенствовании письменной компетенции будущих специалистов английского языка» для получения учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
В обсуждении приняли участие ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов, представители руководства и члены диссертационного совета.
В ходе защиты соискатель дал обоснованные ответы на вопросы членов совета о научной актуальности и практической значимости исследования, а сама диссертационная работа была признана важным научным исследованием в области педагогики.