26-noyabr kuni universitet xotin-qizlar maslahat kengashi mas’ulligida “Qizlarjon klubi” yetakchilari tashabbusi bilan “25-noyabr – Xalqaro ayollarga nisbatan zo‘ravonlikka qarshi kurashish kuni” munosabati bilan “Biz zo‘ravonlikka qarshimiz” mavzusida O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Toshkent shahar kengashi bilan hamkorlikda ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda ma’ruzachilar tomonidan respublikamizda xotin-qizlarni turli tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish borasida qabul qilingan huquqiy-me’yoriy hujjatlar mazmun-mohiyati haqida tushunchalar berildi.
Shuningdek, ayollarni e’zozlash sharqona qadriyat ekanligi, oilada sog‘lom ma’naviy muhit shakllanishida ayol ma’naviyatining o‘rni targ‘ib qilindi.

Демократическая партия Узбекистана “Milliy tiklanish” совместно с Ташкентским городским советом организовали духовно-просветительское мероприятие.
26 ноября под эгидой женского консультативного совета университета по инициативе руководителей “Кызларджон клуби” в связи с “25 ноября-Международным днем борьбы с насилием в отношении женщин” было организовано духовно-просветительское мероприятие на тему “мы против насилия” совместно с Ташкентским городским советом Демократической партии Узбекистана “Milliy tiklanish” .
На мероприятии докладчики дали представление о содержании нормативно-правовых актов, принятых в республике для защиты женщин от различных притеснений и насилия.
Также пропагандировалось, что почитание женщин-восточная ценность, роль женской духовности в формировании здорового духовного климата в семье.
Мероприятие было организовано в форме открытого диалога, студентки получили ответы экспертов на интересующие их вопросы.