“O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasiga ma’rifiy tashrif”
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Umumiy tilshunoslik kafedrasi o’qituvchilari hamda "Zulfiyaxonim izdoshiman" to‘garagi a'zolari O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasiga tashrif buyurishdi.
Ekskursiya davomida O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi muzeyida dastlab, ijodkorlar hayoti va ijodi bilan tanishuv, keyin she'rxonlik kechasi tashkil etildi.
To‘garak a'zolari "Yoshlik", "Sharq yulduzi" hamda "Jahon adabiyoti" adabiy jurnallari bilan tanishitirib, kelajakda ijodiy hamkorlik olib borish rejalashtirildi.
Umumiy tilshunoslik kafedrasi o‘qituvchilari F. Yuldasheva, M. Nosirova, S. Saloxiddinova, D. Xoliqova, I. Yo‘ldosheva va R. G‘o‘chchiyeva hamda barcha talabalarga O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasida nashr qilingan kitoblar sovg‘a qilindi.

Посещение Союза писателей Узбекистана
Преподаватели кафедры общего языкознания Узбекского государственного университета мировых языков, а также участники кружка «Я — последовательница Зульфияхоним» посетили Союз писателей Узбекистана.
В ходе экскурсии в музее Союза писателей Узбекистана сначала состоялось знакомство с жизнью и творчеством деятелей литературы, после чего была организована поэтическая вечерина.
Участники кружка были ознакомлены с литературными журналами «Yoshlik», «Sharq yulduzi» и «Jahon adabiyoti», а также были намечены планы по налаживанию творческого сотрудничества в будущем.
Преподавателям кафедры общего языкознания — Ф. Юлдашевой, М. Носировой, С. Салохиддиновой, Д. Холиковой, И. Юлдошевой и Р. Гоччиевой, а также всем студентам были подарены книги, изданные Союзом писателей Узбекистана.