O‘zDJTU bitiruvchi talabalariga ishga joylashish uchun yo‘llanmalar topshirildi
19-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz tili ikkinchi fakultetida davlat granti asosida tahsil olgan bitiruvchi talabalarga ishga joylashish bo‘yicha yo‘llanmalar tantanali tarzda topshirildi.
Mazkur jarayon O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosi doirasida tashkil etildi.
Yo‘llanma topshirish marosimida Registrator ofisi boshlig‘i A. Xalillayev, fakultet dekani B. Kulmatov bo‘lim boshlig‘i A. Ahmedov, “Xizmat ko‘rsatish” bo‘limi menejerlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida bitiruvchilarga kasbiy yo‘nalishdagi amaliy tavsiyalar, mehnat bozorining dolzarb ehtiyojlari hamda ishga joylashish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Ta’kidlash joizki, bunday yo‘llanmalar bitiruvchilarning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha faoliyat boshlashi, kasbiy tajriba orttirishi va jamiyatda munosib o‘rin egallashi uchun muhim asos bo‘lib xizmat qiladi.

Employment Referrals Presented to Graduating Students of Uzbek State University of World Languages
On June 19, employment referrals were ceremoniously handed over to graduating students of the Second Faculty of English at the Uzbek State University of World Languages (UzSWLU), who studied on a state grant.
This event was organized within the framework of the implementation of the decree No. PQ–61 dated February 14, 2025, by the President of the Republic of Uzbekistan “On Additional Measures to Assist Graduates of Higher Education Institutions in Employment.”
The referral handover ceremony was attended by the Head of the Registrar's Office A. Khalillayev, Faculty Dean B. Kulmatov, Department Head A. Akhmedov, and managers of the “Service” department.
During the event, graduates received detailed information on professional advice, current labor market demands, and employment opportunities.
It is important to emphasize that such referrals serve as a crucial foundation for graduates to start their careers in their specialty, gain professional experience, and secure a respectable place in society.