9 qavatli binoda joylashgan katta zaxiraga ega ushbu nufuzli kutubxonada o’zbek tili va adabiyotidan ham o’quv qo’llanmalar, lug’atlar va ilmiy tadqiqot ishlari mavjudligi ma'lum bo'ldi.
Mazkur uchrashuvda O'zDJTU professori X.Muxitdinova o'z darsliklarini Indiana universiteti fondiga taqdim etdi. Shuningdek, CELCAR markazi direktori G.Nazarova O'zbekiston delegatsiyasiga markaz tomonidan yaratilgan "O'zbek tili" va "Uyg'ur tili" darsliklarini sovg'a qildi.
Eslatib o’tamiz: AQShga bo’lgan mazkur safar O’zDJTU professori R.Madjidova rahbarligidagi “Xorijiy tillarda so‘zlashuvchilar uchun o‘zbek tilini intensiv o‘rgatuvchi multimedia mahsulotlari" amaliy loyihasi doirasida amalga oshirilgan.

The delegation visited the Herman B. Wells library located at Indiana University in the afternoon.
It became known that this prestigious library with a large reserve including textbooks, dictionaries, and scientific research works on the Uzbek language and literature located in a 9-story building.
At this meeting, professor of UzSWLU H. Mukhitdinova presented her textbooks to the Indiana University Foundation. In addition, the director of the CELCAR center, G. Nazarova, presented the Uzbek language and Uyghur language textbooks created by the center to the delegation of Uzbekistan.
We remind that this trip to the USA was carried out within the framework of the practical project "Intensive multimedia products for teaching Uzbek to speakers of foreign languages" under the leadership of professor of UzSWLU R. Madjidova.