O‘zDJTU diplomlari xalqaro miqyosda tan olinadi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Xorijiy tillar va adabiyot (ingliz tili)” ta’lim yo‘nalishi Indoneziyaning rasmiy Ta’lim dasturlarini akkreditatsiyalovchi tashkiloti — LAMDIK (Lembaga Akreditasi Mandiri Kependidikan) tomonidan xalqaro akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o‘tdi.
Mazkur natija nafaqat universitet, balki mamlakatimizdagi xorijiy tillar yo‘nalishida ta’lim beruvchi oliy ta’lim muassasalari uchun ham muhim bosqich bo‘lib, ta’lim sifati va xalqaro talablarga muvofiqlikning amaliy tasdig‘idir.
Akkreditatsiya jarayoni doirasida LAMDIK tashkiloti vakillari joriy yilning 31-iyunidan 3-iyulgacha O‘zDJTUga tashrif buyurib, ta’lim yo‘nalishining o‘quv dasturlari, professor-o‘qituvchilar salohiyati, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar hamda boshqaruv tizimini chuqur tahlil qildilar.
Tashrif natijalari asosida “Xorijiy tillar va adabiyot (ingliz tili)” yo‘nalishining xalqaro standartlarga to‘la javob berishi tasdiqlandi va rasmiy akkreditatsiya sertifikati taqdim etildi.
Sertifikat universitetga Indoneziya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi vakili — hurmatli Sintia Kristiani Sae xonim tomonidan shaxsan topshirildi.
Ushbu yutuq O‘zDJTU jamoasining xalqaro hamkorlik, sifatli ta’lim va innovatsion yondashuvga asoslangan izchil faoliyatining natijasidir.
LAMDIK — Indoneziya Respublikasining rasmiy ta’lim sifatini baholovchi mustaqil tashkiloti bo‘lib, ta’lim dasturlarining xalqaro darajadagi ishonchliligini ta’minlashga qaratilgan akkreditatsiya faoliyati bilan shug‘ullanadi.

UzSWLU Diplomas Recognized Internationally
The "Foreign Languages and Literature (English)" program at Uzbekistan State World Languages University has successfully passed international accreditation by Indonesia’s official educational accreditation body — LAMDIK (Lembaga Akreditasi Mandiri Kependidikan).
This achievement marks an important milestone not only for the university but also for all higher education institutions in Uzbekistan that offer foreign language programs. It is a practical confirmation of education quality and compliance with international standards.
As part of the accreditation process, LAMDIK representatives visited UzSWLU from June 31 to July 3 this year, conducting a comprehensive review of the curriculum, faculty qualifications, student facilities, and management system.
Based on the results of this visit, it was confirmed that the "Foreign Languages and Literature (English)" program fully meets international standards, and an official accreditation certificate was issued.
The certificate was personally handed over by Ms. Sintia Kristiani Sae, a representative of the Embassy of the Republic of Indonesia in Uzbekistan.
This success reflects the consistent efforts of the UzSWLU team, grounded in international cooperation, high-quality education, and an innovative approach.
LAMDIK is an independent education quality assurance body in the Republic of Indonesia. It focuses on accrediting educational programs to ensure international credibility.
LAMDIK is listed in global accreditation networks such as INQAAHE (International Network for Quality Assurance Agencies in Higher Education) and QAHE (International Association for Quality Assurance in Pre-Tertiary & Higher Education), making it a globally recognized quality assurance organization.