OʻzDJTU Kengashining 11-sonli yigʻilishida nufuzli xalqaro va respublika tanlovlarida gʻoliblikni qoʻlga kiritgan talabalar va ularning ustozlari ham e’tirof etildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan “Yosh kitobxon” tanlovidagi Respublika bosqichi g‘olibining yutug‘iga hissa qo‘shganligi uchun filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent Usmonova Shahodat Abdurahimovna tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
2025-yil 1–10 may kunlari “Ilmiy-ommabop gazeta va jurnallarda e’lon qilingan eng yaxshi material” tanlovida Xalqaro jurnalistika fakulteti talabasi Abdusalomov Ilhomjon Abduqayum o‘g‘li 1-o‘rin g‘olibi bo‘lgani uchun maxsus sertifikat bilan taqdirlandi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan BHMning 25 baravari miqdorida rag‘batlantirildi.
“Xitoy tili ko‘prigi–25” butunjahon xalqaro talabalar musobaqasining Respublika bosqichida universitet talabalaridan Umarov Hadyatulloh Anvar o‘g‘li 2-o‘rinni, Anarkulova Amaliya Alisherovna esa 3-o‘rinni qo‘lga kiritgani bilan tabriklandi va sertifikat bilan taqdirlandi.
Shuningdek, universitetda talaba-yoshlar o‘rtasida “Bir talabaga – bir loyiha” akseleratsiya dasturi doirasida o‘tkazilgan “Mening startap loyiham” tanlovi g‘oliblari:

На 11-м заседании Совета УзГУМЯ были отмечены студенты и их наставники, добившиеся побед на престижных международных и республиканских конкурсах
• Доцент, кандидат филологических наук Усмонова Шаходат Абдурахимовна была награждена благодарственным письмом за вклад в победу на Республиканском этапе конкурса «Юный читатель», организованного Советом Министров Республики Каракалпакстан и Министерством дошкольного и школьного образования Республики Каракалпакстан.
• В период с 1 по 10 мая 2025 года студент факультета международной журналистики Абдусаломов Илхомжон Абдукаюм угли занял 1-е место в конкурсе «Лучший материал, опубликованный в научно-популярных газетах и журналах» и был награждён специальным сертификатом, а также премирован в размере 25-кратного БРВ Министерством высшего образования, науки и инноваций.
• На Республиканском этапе Международного конкурса студентов «Китайский мост – 25» студент Умаров Хадиятулло Анвар угли занял 2-е место, а Анаркулова Амалия Алишеровна — 3-е место. Оба были награждены сертификатами.
• Победители конкурса «Мой стартап-проект», проведённого в рамках акселерационной программы «Один студент – один проект» среди молодёжи университета: