OʻzDJTU Kengashining 11-sonli yigʻilishida nufuzli xalqaro va respublika tanlovlarida gʻoliblikni qoʻlga kiritgan talabalar va ularning ustozlari ham e’tirof etildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan “Yosh kitobxon” tanlovidagi Respublika bosqichi g‘olibining yutug‘iga hissa qo‘shganligi uchun filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent Usmonova Shahodat Abdurahimovna tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
2025-yil 1–10 may kunlari “Ilmiy-ommabop gazeta va jurnallarda e’lon qilingan eng yaxshi material” tanlovida Xalqaro jurnalistika fakulteti talabasi Abdusalomov Ilhomjon Abduqayum o‘g‘li 1-o‘rin g‘olibi bo‘lgani uchun maxsus sertifikat bilan taqdirlandi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan BHMning 25 baravari miqdorida rag‘batlantirildi.
“Xitoy tili ko‘prigi–25” butunjahon xalqaro talabalar musobaqasining Respublika bosqichida universitet talabalaridan Umarov Hadyatulloh Anvar o‘g‘li 2-o‘rinni, Anarkulova Amaliya Alisherovna esa 3-o‘rinni qo‘lga kiritgani bilan tabriklandi va sertifikat bilan taqdirlandi.
Shuningdek, universitetda talaba-yoshlar o‘rtasida “Bir talabaga – bir loyiha” akseleratsiya dasturi doirasida o‘tkazilgan “Mening startap loyiham” tanlovi g‘oliblari:

At the 11th meeting of the UzSWLU Council, students and their mentors who achieved victories in prestigious international and national competitions were also recognized
Specifically:
• Associate Professor, PhD in Philological Sciences, Shahodat Abdurahimovna Usmonova was awarded a certificate of appreciation for her contribution to the success of the national stage of the “Young Reader” competition, organized by the Cabinet of Ministers of the Republic of Karakalpakstan and the Ministry of Preschool and School Education of Karakalpakstan.
• From May 1 to 10, 2025, Ilhomjon Abdusalomov, a student of the Faculty of International Journalism, won 1st place in the competition "Best Article Published in Scientific-Popular Newspapers and Journals." He was awarded a special certificate and received a monetary prize equivalent to 25 times the BCA (Base Calculation Amount) from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.
• In the national stage of the international student competition “Chinese Bridge–25,” UzSWLU student Hadyatulloh Anvarovich Umarov took 2nd place, and Amaliya Alisherovna Anarkulova took 3rd place. Both were awarded certificates.
• Winners of the “My Startup Project” competition held within the “One Student – One Project” acceleration program among university youth: