O‘zDJTU professor-o‘qituvchilari Pekin chet tillar universitetida xalqaro treningda ishtirok etmoqda
22-dekabr kuni Pekin chet tillar universitetida “University Personnel Digital Ability Training and Education” nomli qisqa muddatli xalqaro trening ochilish marosimi bilan boshlandi. Trening kelajakda aqlli sinfxonalar va sun’iy intellektga asoslangan darslar tashkil etish asoslarini o‘rganishga qaratilgan.
Joriy yilning 22–29-dekabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 21 nafar professor-o‘qituvchidan iborat delegatsiyasi ushbu treningda faol ishtirok etmoqda. Dastur davomida raqamli ta’lim dizayni, asosiy pedagogik kompetensiyalarni rivojlantirish va xalqaro onlayn kurslar (MOOC) ishlab chiqish kabi masalalar o‘rganiladi.

Преподаватели УзГУМЯ участвуют в международном тренинге в Пекинском университете иностранных языков
22 декабря в Пекинском университете иностранных языков состоялась церемония открытия краткосрочного международного тренинга под названием «University Personnel Digital Ability Training and Education». Тренинг направлен на изучение основ организации «умных» классов и уроков с использованием технологий искусственного интеллекта в будущем.
С 22 по 29 декабря текущего года делегация из 21 преподавателя Узбекского государственного университета мировых языков активно участвует в этом тренинге. В рамках программы рассматриваются вопросы цифрового образовательного дизайна, развития ключевых педагогических компетенций и создания международных онлайн-курсов (MOOC).