O‘zDJTU professor-o‘qituvchilari PhD ilmiy darajasi bilan taqdirlandilar
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida PhD ilmiy darajasini olgan professor-o‘qituvchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Quyidagi professor-o‘qituvchilarga “PhD” ilmiy unvonini beruvchi diplomlar tantanali ravishda topshirildi va an’anaga ko‘ra ularga noutbuklar sovg‘a qilindi:
- Yaxshieva Mehrinigor Shavkatovna – Ingliz tili 2-fakulteti “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi, pedagogika fanlari bo‘yicha PhD.
- Xayrullaeva Zebinisso To‘hirovna – Ingliz tili 1-fakulteti “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi, psixologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Ma’dieva Adiba Dovudovna – Ingliz tili 3-fakulteti “Jahon adabiyoti” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Abduxalilova Gulbahor Karabaevna – Ingliz filologiyasi fakulteti “Ingliz tilini ikkinchi chet tili sifatida o‘qitish” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Raupova Muxayyonasirovna – Ingliz tili 1-fakulteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №1” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Uzaqova Lola Abdurashitovna – Ingliz tili 2-fakulteti “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi, falsafa fanlari bo‘yicha PhD.
- Yarmuxamedova Irodaxon Nosir qizi – Xalqaro jurnalistika fakulteti “Siyosiy fanlar” kafedrasi, siyosiy fanlari bo‘yicha PhD.
- Turobov Jahongir Ravkat oʻg‘li – Sharq filologiyasi fakulteti “Ingliz tilini ikkinchi chet tili sifatida o‘qitish” kafedrasi, pedagogika fanlari bo‘yicha PhD.

Профессорско-преподавательский состав УзГУМЯ был награждён степенью PhD
В ходе заседания Совета Узбекского государственного университета мировых языков состоялась церемония награждения профессорско-преподавательского состава, получившего научную степень PhD.
Следующим преподавателям были торжественно вручены дипломы, подтверждающие присвоение степени «PhD», и по традиции им были подарены ноутбуки:
• Яхшиева Мехринигор Шавкатовна – факультет английского языка №2, кафедра «Физическая культура и спорт», PhD по педагогическим наукам.
• Хайруллаева Зебиниссо Тухировна – факультет английского языка №1, кафедра «Педагогика и психология», PhD по психологии.
• Мадиева Адиба Давудовна – факультет английского языка №3, кафедра «Мировая литература», PhD по филологии.
• Абдухалилова Гульбахор Карабаевна – факультет английской филологии, кафедра «Преподавание английского языка как второго иностранного», PhD по филологии.
• Раупова Мухаййона Сироповна – факультет английского языка №1, кафедра «Методика преподавания английского языка №1», PhD по филологии.
• Узакова Лола Абдурашитовна – факультет английского языка №2, кафедра «Узбекский язык и литература», PhD по философии.
• Ярмухамедова Иродахон Насир кызи – факультет международной журналистики, кафедра «Политические науки», PhD по политическим наукам.
• Туробов Жахонгир Равкат угли – факультет восточной филологии, кафедра «Преподавание английского языка как второго иностранного», PhD по педагогическим наукам.