O‘zDJTU professor-o‘qituvchilari PhD ilmiy darajasi bilan taqdirlandilar
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida PhD ilmiy darajasini olgan professor-o‘qituvchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Quyidagi professor-o‘qituvchilarga “PhD” ilmiy unvonini beruvchi diplomlar tantanali ravishda topshirildi va an’anaga ko‘ra ularga noutbuklar sovg‘a qilindi:
- Yaxshieva Mehrinigor Shavkatovna – Ingliz tili 2-fakulteti “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi, pedagogika fanlari bo‘yicha PhD.
- Xayrullaeva Zebinisso To‘hirovna – Ingliz tili 1-fakulteti “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi, psixologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Ma’dieva Adiba Dovudovna – Ingliz tili 3-fakulteti “Jahon adabiyoti” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Abduxalilova Gulbahor Karabaevna – Ingliz filologiyasi fakulteti “Ingliz tilini ikkinchi chet tili sifatida o‘qitish” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Raupova Muxayyonasirovna – Ingliz tili 1-fakulteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №1” kafedrasi, filologiya fanlari bo‘yicha PhD.
- Uzaqova Lola Abdurashitovna – Ingliz tili 2-fakulteti “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi, falsafa fanlari bo‘yicha PhD.
- Yarmuxamedova Irodaxon Nosir qizi – Xalqaro jurnalistika fakulteti “Siyosiy fanlar” kafedrasi, siyosiy fanlari bo‘yicha PhD.
- Turobov Jahongir Ravkat oʻg‘li – Sharq filologiyasi fakulteti “Ingliz tilini ikkinchi chet tili sifatida o‘qitish” kafedrasi, pedagogika fanlari bo‘yicha PhD.

UzSWLU Professors and Teaching Staff Awarded the PhD Degree
During the meeting of the Council of the Uzbekistan State University of World Languages, an award ceremony was held for professors and teaching staff who obtained their PhD academic degrees.
The following faculty members were ceremoniously awarded PhD diplomas, and in accordance with tradition, were presented with laptop gifts:
• Yakhshieva Mehrinigor Shavkatovna – Faculty of English Language 2, Department of Physical Education and Sports, PhD in Pedagogy.
• Khairullaeva Zebinisso To’hirova – Faculty of English Language 1, Department of Pedagogy and Psychology, PhD in Psychology.
• Ma’diyeva Adiba Dovudovna – Faculty of English Language 3, Department of World Literature, PhD in Philology.
• Abdukhalilova Gulbahor Karabaevna – Faculty of English Philology, Department of Teaching English as a Second Foreign Language, PhD in Philology.
• Raupova Mukhayyonasirovna – Faculty of English Language 1, Department of English Language Teaching Methodology No. 1, PhD in Philology.
• Uzaqova Lola Abdurashitovna – Faculty of English Language 2, Department of Uzbek Language and Literature, PhD in Philosophy.
• Yarmukhame­dova Irodakhon Nosir qizi – Faculty of International Journalism, Department of Political Science, PhD in Political Science.
• Turobov Jahongir Ravkat og‘li – Faculty of Oriental Philology, Department of Teaching English as a Second Foreign Language, PhD in Pedagogy.