O‘zDJTU rahbariyati talabalar turar joylarini nazorat qildi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektor Ilxomjon Tuxtasinov, prorektorlari va universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda universitetning 4-va 6-talabalar turar joyida bo‘lib, talabalar turar joyining holatini o‘rganishdi.
Tashrif davomida universitet rahbariyati talabalar yashash sharoitlari, ichki tartib va moddiy-texnik baza bilan tanishdi, mavjud muammolarni aniqlashga alohida e’tibor qaratildi. Talabalar bilan muloqot o‘tkazilib, ularning taklif va fikrlari tinglandi.
Shuningdek, aniqlangan muammolarni bartaraf etish bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqilishi va amalga oshirilishi rejalashtirilgani ma’lum qilindi. Universitet rahbariyati barcha talabalar uchun xavfsiz, qulay va zamonaviy yashash sharoitlarini yaratish borasida izchil ishlar olib borilishini ta’kidladi.

Руководство УзГУМЯ провело проверку студенческих общежитий
Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов совместно с проректорами и представителями руководства университета посетил 4-е и 6-е студенческие общежития, где ознакомился с их текущим состоянием.
В ходе визита руководство университета изучило условия проживания студентов, внутренний распорядок, а также материально-техническую базу общежитий, уделив особое внимание выявлению существующих проблем. Были проведены встречи и беседы со студентами, в ходе которых были выслушаны их предложения и мнения.
Также было сообщено, что по выявленным проблемам будут разработаны и реализованы соответствующие меры. Руководство университета подчеркнуло, что работа по созданию безопасных, комфортных и современных условий проживания для всех студентов будет продолжена на системной основе.