O‘zDJTU rahbariyati talabalar turar joylarini nazorat qildi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektor Ilxomjon Tuxtasinov, prorektorlari va universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda universitetning 4-va 6-talabalar turar joyida bo‘lib, talabalar turar joyining holatini o‘rganishdi.
Tashrif davomida universitet rahbariyati talabalar yashash sharoitlari, ichki tartib va moddiy-texnik baza bilan tanishdi, mavjud muammolarni aniqlashga alohida e’tibor qaratildi. Talabalar bilan muloqot o‘tkazilib, ularning taklif va fikrlari tinglandi.
Shuningdek, aniqlangan muammolarni bartaraf etish bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqilishi va amalga oshirilishi rejalashtirilgani ma’lum qilindi. Universitet rahbariyati barcha talabalar uchun xavfsiz, qulay va zamonaviy yashash sharoitlarini yaratish borasida izchil ishlar olib borilishini ta’kidladi.

UzSWLU Leadership Inspected Student Dormitories
Today, the Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, Ilkhomjon Tukhtasinov, together with vice-rectors and representatives of the university administration, visited the university’s Dormitories No. 4 and No. 6 to assess their current condition.
During the visit, the university leadership reviewed students’ living conditions, internal regulations, and the material and technical facilities, paying special attention to identifying existing issues. Meetings were held with students, during which their suggestions and opinions were carefully considered.
It was also announced that appropriate measures would be developed and implemented to address the identified problems. The university leadership emphasized that consistent efforts will continue to ensure safe, comfortable, and modern living conditions for all students.