O‘zDJTU rektori yangi talabalar turar joyidagi qurilish jarayonlarini ko‘zdan kechirdi
17-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati va mas’ul xodimlar bilan birgalikda qurilishi yakuniy bosqichga yetib kelgan yangi talabalar turar joyida bo‘lib, olib borilayotgan qurilish va pardozlash ishlarini ko‘zdan kechirdi.
Tashrif davomida bino hududidagi qurilish jarayonlari, xonalarni jihozlash, umumiy foydalanish joylari hamda talabalar uchun yaratilayotgan sharoitlar atroflicha ko‘rib chiqildi. Qurilish ishlarining belgilangan talablar asosida va sifatli bajarilishi yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriq va tavsiyalar berildi.
Shuningdek, yangi talabalar turar joyini foydalanishga topshirishga tayyorgarlik jarayonlari, obodonlashtirish va hududni tartibga keltirish ishlari ham muhokama qilindi.
Rektor talabalar uchun zamonaviy, qulay va xavfsiz sharoitlarni ta’minlash, qurilish ishlarini sifatli yakunlash hamda belgilangan muddatlarga rioya etish muhimligini ta’kidladi.

Ректор УзГУМЯ посетил новый студенческий кампус и ознакомился с ходом строительных работ
17 августа ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов совместно с руководством университета и ответственными сотрудниками посетил новое студенческое общежитие, строительство которого находится на завершающей стадии, и ознакомился с проводимыми строительными и отделочными работами.
В ходе визита были подробно рассмотрены строительные процессы на территории здания, оснащение комнат, места общего пользования, а также условия, создаваемые для студентов. Ответственным лицам были даны соответствующие поручения и рекомендации по обеспечению качества строительных работ и их выполнения в соответствии с установленными требованиями.
Также были обсуждены вопросы подготовки нового студенческого общежития к вводу в эксплуатацию, благоустройства и приведения прилегающей территории в надлежащий вид.
Ректор подчеркнул важность обеспечения для студентов современных, комфортных и безопасных условий, качественного завершения строительных работ и соблюдения установленных сроков.