O'zDJTU Rus adabiyoti va oʻqitish metodikasi kafedrasi dotsenti Belarussiyadagi xalqaro konferensiyada ishtirok etdi
2024-yil 26-sentabrdan 29-sentabrigacha Belarussiyaning Minsk shahrida «Rossiya diasporasi. Haqiqiy holatlar va istiqbollar» xalqaro konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Rus filologiyasi fakulteti Rus adabiyoti va oʻqitish metodikasi kafedrasi dotsenti v.b. Agata Viktorovna Osipova ishtirok etdi.
Anjumanda Abxaziya, Ozarbayjon, O‘zbekiston, Tojikiston, Belarussiya va boshqa davlatlardan kelgan rossiyadagi vatandoshlar tashkilotlari vakillari qatnashdi. Ular bir qator mahorat darslarida ishtirok etib, loyihalarni boshqarish asoslari, omma oldida chiqish san’ati, shuningdek, mamlakatlararo hamkorlikni mustahkamlash hamda rus tili va madaniyatini targ‘ib qilish masalalarini muhokama qilishdi.
Ushbu konferensiya davlatlar o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash, tajriba almashish va butun dunyodagi rusiyzabon hamjamiyatni saqlab qolishga qaratilgan kelajak loyihalarini muhokama qilish uchun muhim maydonga aylandi.

С 26 по 29 сентября 2024 года в Минске, Белоруссия, состоится конференция «Российская диаспора. Реальные обстоятельства и перспективы".
В мероприятии приняли участие доцент кафедры русской литературы и методики преподавания факультета русской филологии Узбекского государственного университета мировых языков В.b. Участвовала Агата Викторовна Осипова.
В конференции приняли участие представители российских организаций соотечественников из Абхазии, Азербайджана, Узбекистана, Таджикистана, Беларуси и других стран. Они приняли участие в ряде мастер-классов, где обсудили основы управления проектами, искусство публичных выступлений, а также вопросы укрепления межстранового сотрудничества и продвижения русского языка и культуры.
Эта конференция стала важной площадкой для обсуждения будущих проектов, направленных на укрепление связей между государствами, обмен опытом и сохранение русскоязычного сообщества во всем мире.