O'zDJTU Rus adabiyoti va oʻqitish metodikasi kafedrasi dotsenti Belarussiyadagi xalqaro konferensiyada ishtirok etdi
2024-yil 26-sentabrdan 29-sentabrigacha Belarussiyaning Minsk shahrida «Rossiya diasporasi. Haqiqiy holatlar va istiqbollar» xalqaro konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Rus filologiyasi fakulteti Rus adabiyoti va oʻqitish metodikasi kafedrasi dotsenti v.b. Agata Viktorovna Osipova ishtirok etdi.
Anjumanda Abxaziya, Ozarbayjon, O‘zbekiston, Tojikiston, Belarussiya va boshqa davlatlardan kelgan rossiyadagi vatandoshlar tashkilotlari vakillari qatnashdi. Ular bir qator mahorat darslarida ishtirok etib, loyihalarni boshqarish asoslari, omma oldida chiqish san’ati, shuningdek, mamlakatlararo hamkorlikni mustahkamlash hamda rus tili va madaniyatini targ‘ib qilish masalalarini muhokama qilishdi.
Ushbu konferensiya davlatlar o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash, tajriba almashish va butun dunyodagi rusiyzabon hamjamiyatni saqlab qolishga qaratilgan kelajak loyihalarini muhokama qilish uchun muhim maydonga aylandi.

Associate professor of the Department of Russian literature and teaching methodology of UzSWLU took part in the International Conference in Belarus
From September 26 to September 29, 2024, in Minsk, Belarus, "Russian diaspora. The International Conference" real cases and prospects " was held.
At this event, associate professor of the Department of Russian literature and teaching methodology of the Faculty of Russian Philology of the Uzbek State University of world languages v.b. Agata Viktorovna Osipova participated.
Representatives of organizations of compatriots from Russia from Abkhazia, Azerbaijan, Uzbekistan, Tajikistan, Belarus and other countries attended the conference. They participated in a number of master classes, discussing the basics of Project Management, the art of performing in public, as well as strengthening inter-country cooperation and promoting the Russian language and culture.
This conference has become an important arena for strengthening ties between states, sharing experiences and discussing future projects aimed at preserving the Russian-speaking community around the world.