O‘zDJTU talabalari Qonunchilik palatasi faoliyati bilan tanishdi.
2025-yil 25-aprel kuni Xalqaro jurnalistika fakulteti Siyosatshunoslik yo‘nalishi 1- va 3-bosqich talabalari O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasiga borishdi.
Siyosiy fanlar kafedrasi katta o‘qituvchisi F. Davronova va o‘qituvchi Sh. Jo‘rayeva tashabbusi bilan tashkil etilgan ushbu ekskursiya davomida talabalar qonun ijodkorligi jarayoni, Qonunchilik palatasi muzeyi, katta majlislar zali hamda umumiy fondi 50 mingdan ortiq adabiyotlarni o‘z ichiga olgan kutubxona faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrifdan asosiy maqsad — talaba yoshlarning mamlakatimizda Prezident Shavkat Mirziyoyev rahbarligida olib borilayotgan ijtimoiy-siyosiy va sotsial-iqtisodiy islohotlarning huquqiy asoslarini yaratishda parlamentning o‘rni va roli haqidagi bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlashdan iborat.

Студенты УзГУМЯ ознакомились с деятельностью Законодательной палаты
25 апреля 2025 года студенты 1-го и 3-го курсов направления «Политология» факультета международной журналистики посетили Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Во время экскурсии, организованной по инициативе старшего преподавателя кафедры политических наук Ф. Давроновой и преподавателя Ш. Джураевой, студенты подробно ознакомились с процессом законотворчества, музеем Законодательной палаты, большим залом заседаний, а также с деятельностью библиотеки, включающей в себя более 50 тысяч единиц литературы.
Основной целью визита стало укрепление знаний и навыков студентов о роли и значении парламента в создании правовых основ социально-политических и социально-экономических реформ, осуществляемых под руководством Президента Шавката Мирзиёева.