O‘zDJTU va Gunadarma universiteti hamkorligida muhim uchrashuv
9-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi va Indoneziyaning Gunadarma universiteti bilan hamkorligidagi qo‘shma malaka oshirish kursi doirasida muhim uchrashuv bo’lib o’tdi.
Dasturda ishtirok etayotgan O'zDJTUning 10 nafar professor-o‘qituvchilari Tarmoq markazida o‘tkazilgan 72 soatlik malaka oshirish bosqichini muvaffaqiyatli yakunladilar. Endilikda ular o‘z o‘quv faoliyatlarini Indoneziyaning Bali orolida o‘quv jarayoni davom ettiradilar.
Mazkur tashrif professor-o‘qituvchilarimiz uchun nafaqat ilmiy-metodik rivojlanish, balki global ta’lim tajribasi bilan bevosita tanishish, Indoneziyaning madaniy va ta’limiy muhiti bilan muloqot qilish imkoniyatini ham yaratadi.zkur xizmat safari Prezidentning 2017-yil 20-apreldagi 2909-son qarori, Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 11-iyuldagi 415-son qarori, 2025-yil 20-yanvardagi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 6-son bayonnomasi, hamda 2025-yil 26-martda Gunadarma universiteti bilan imzolangan hamkorlik memorandumi doirasida tashkil etilgan.
Uchrashuv davomida rektor Ilxomjon Tuxtasinov delegatsiya a’zolariga safar davomida rioya qilinishi lozim bo‘lgan tartib-intizom, hamkorlik doirasidagi vazifalar, xalqaro protokol talablari haqida batafsil ko‘rsatmalar berdi. Shuningdek, mazkur safar ikki oliygoh o‘rtasidagi ilmiy, akademik va innovatsion hamkorlikni yanada mustahkamlashiga ishonch bildirdi. Rektor delegatsiya a’zolariga samarali muzokaralar, foydali tajriba almashinuvi va omad tiladi.
Xizmat safari ishtirokchilari ro‘yxati:
1. Sulaymonova Dilafruz Akmalovna
Ingliz tili 2-fakulteti, Ingliz tilini o‘qitish metodikasi kafedrasi o‘qituvchisi
2. Muxitdinov Dilshod Tohirovich
Ingliz tili 1-fakulteti, Ingliz tili amaliy fanlar 1-kafedrasi katta o‘qituvchisi
3. Shamuratova Dilnoza Jamolovna
4. Anarkulova Guzal Abdurashid qizi
Ingliz tili 1-fakulteti, Ingliz tili integrallashgan kursi o‘qituvchisi
5. Ashirova Madina Turaevna
Ingliz filologiyasi fakulteti, Ingliz tilini ikkinchi til sifatida o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi
6. To‘xtaqulova Oygul Hasan qizi
Ingliz tili 1-fakulteti, Ingliz tili integrallashgan kursi stajyor-o‘qituvchisi
7. Gataullina Maryam Timurovna
Tarjimonlik fakulteti, Ingliz til tarjima nazariyasi kafedrasi stajyor-o‘qituvchisi
8. Xudayberdiyeva Laylo Zoxidjon qizi
Tarjimonlik fakulteti, Ingliz til tarjima nazariyasi kafedrasi o‘qituvchisi
9. Umirzoqova Sevaraxon Ziyomitdin qizi
10. Zikirov Odiljon Obidjonovich
Talabalar o‘rtasida ma’naviy-ma’rifiy muhit barqarorligini ta’minlash bo‘yicha rektor maslahatchisi.

An Important Meeting within the Cooperation between USUWL and Gunadarma University
On December 9, an important meeting was held at the Network Center for Retraining and Professional Development of Pedagogical Personnel under the Uzbekistan State University of World Languages, within the framework of a joint professional development program conducted in cooperation with Gunadarma University of Indonesia.
Ten professors and teachers from USUWL successfully completed the 72-hour training stage held at the Center. They will now continue their academic activities on Bali Island, Indonesia.
This visit offers our professors not only opportunities for scientific and methodological improvement but also direct exposure to global educational practices, allowing them to engage with Indonesia’s cultural and academic environment. The trip is organized in accordance with Presidential Decree No. 2909 (April 20, 2017), Cabinet of Ministers Resolution No. 415 (July 11, 2024), Protocol No. 6 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation (January 20, 2025), and the cooperation memorandum signed with Gunadarma University on March 26, 2025.
During the meeting, Rector Ilhomjon Tukhtasinov provided detailed instructions to the delegation members regarding discipline, responsibilities within the cooperation framework, and international protocol requirements. He expressed confidence that this visit will further strengthen scientific, academic and innovative cooperation between the two universities. The rector wished the delegation successful negotiations, productive exchange of experience and good luck.
List of participants:
1. Dulafruz Akmalovna Sulaymonova — Instructor, Department of English Language Teaching Methodology, Faculty of English Language 2
2. Dilshod Tohirovich Mukhitdinov — Senior Lecturer, Department of Applied English Studies 1, Faculty of English Language 1
3. Dilnoza Jamolovna Shamuratova — Senior Lecturer, same department
4. Guzal Abdurashid qizi Anarkulova — Instructor, Integrated English Course, Faculty of English Language 1
5. Madina Turaevna Ashirova — Instructor, Department of Teaching English as a Second Language, Faculty of English Philology
6. Oygul Hasan qizi To‘xtaqulova — Trainee Instructor, Integrated English Course, Faculty of English Language 1
7. Maryam Timurovna Gataullina — Trainee Instructor, Department of English Translation Theory, Faculty of Translation Studies
8. Laylo Zoxidjon qizi Khudayberdiyeva — Instructor, same department
9. Sevarakhon Ziyomitdin qizi Umirzoqova — Instructor, Integrated English Course, Faculty of English Language 1
10. Odiljon Obidjonovich Zikirov — Advisor to the Rector on spiritual and educational affairs among students.