O‘zDJTU va Kangwon milliy iniversiteti o‘rtasida hamkorlik masalalari muhokama qilindi
2026-yil 21-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Koreyaning Kangwon milliy universiteti xalqaro hamkorlik bo‘yicha koordinatori Lee Minhi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda O‘zDJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev hamda Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i F. Rashidova ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida “Koreys tili + global biznes” ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha 2+2 formatidagi qo‘shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish masalasi muhokama qilindi.
Shuningdek, franchayzing asosida turdosh ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha dasturlarni tashkil etishning tashkiliy va moliyaviy shartlari, talabalar uchun akademik mobillik va yozgi maktab dasturlarini amalga oshirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Muloqot davomida Koreya talabalarini O‘zDJTUga jalb qilish, ular uchun ta’lim va akademik mobillik imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha takliflar ham ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni yangi yo‘nalishlarda rivojlantirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda akademik almashinuv imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha kelgusidagi hamkorlik masalalari belgilab olindi.

Обсуждены вопросы сотрудничества между УзГУМЯ и Национальным университетом Канвон
21 августа 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с координатором по международному сотрудничеству Национального университета Канвон Республики Корея Ли Минхи.
Во встрече приняли участие проректор УзГУМЯ по международному сотрудничеству А. Насиров, начальник отдела международного сотрудничества Х. Юлдашев, а также начальник отдела координации совместных образовательных программ Ф. Рашидова.
В ходе встречи был обсуждён вопрос запуска совместной образовательной программы в формате 2+2 по направлению «Корейский язык + глобальный бизнес».
Кроме того, состоялся обмен мнениями по организационным и финансовым условиям реализации программ по смежным образовательным направлениям на основе франчайзинга, перспективам академической мобильности и организации летних школ для студентов.
В ходе встречи также были рассмотрены предложения по привлечению студентов из Кореи в УзГУМЯ, а также расширению для них возможностей обучения и академической мобильности.
По итогам встречи были определены дальнейшие направления сотрудничества по развитию взаимодействия между двумя университетами в новых сферах, запуску совместных образовательных программ и расширению возможностей академического обмена.