O‘zDJTU va Kangwon milliy iniversiteti o‘rtasida hamkorlik masalalari muhokama qilindi
2026-yil 21-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Koreyaning Kangwon milliy universiteti xalqaro hamkorlik bo‘yicha koordinatori Lee Minhi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda O‘zDJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev hamda Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i F. Rashidova ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida “Koreys tili + global biznes” ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha 2+2 formatidagi qo‘shma ta’lim dasturini yo‘lga qo‘yish masalasi muhokama qilindi.
Shuningdek, franchayzing asosida turdosh ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha dasturlarni tashkil etishning tashkiliy va moliyaviy shartlari, talabalar uchun akademik mobillik va yozgi maktab dasturlarini amalga oshirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Muloqot davomida Koreya talabalarini O‘zDJTUga jalb qilish, ular uchun ta’lim va akademik mobillik imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha takliflar ham ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni yangi yo‘nalishlarda rivojlantirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda akademik almashinuv imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha kelgusidagi hamkorlik masalalari belgilab olindi.

On August 21, 2026, a meeting was held at Uzbekistan State World Languages University with Lee Minhi, International Cooperation Coordinator at Kangwon National University of the Republic of Korea.
The meeting was attended by A. Nasirov, Vice-Rector of UzSWLU for International Cooperation; K. Yuldashev, Head of the International Cooperation Department; and F. Rashidova, Head of the Joint Educational Programs Coordination Department.
During the meeting, the parties discussed the launch of a joint 2+2 educational program in the field of “Korean Language + Global Business.”
The participants also exchanged views on the organizational and financial conditions for implementing programs in related fields of study on a franchise basis, as well as prospects for academic mobility and summer school programs for students.
The meeting also considered proposals to attract Korean students to UzSWLU and expand educational and academic mobility opportunities for them.
At the conclusion of the meeting, the parties outlined further areas of cooperation aimed at developing collaboration between the two universities in new fields, launching joint educational programs, and expanding academic exchange opportunities.