O‘zDJTU vakili Qirg‘izistonda
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz filologiyasi Ingliz tilini o`qitish metodikasi va ta`lim texnologiyalari kafedrasi v.b dotsenti PhD N.E.Yuldasheva joriy yilning 2-7 iyun kunlari Qirg'iziston Respublikasi Jalolobod shahri xizmat safarida bo'ldi
N.E.Yuldasheva O'zDJTU rektorining 2025-yil 5-maydagi X/198-son buyrug'i bilan 2.06.2025 dan 7.06.2025 gacha universitet reytingini ko‘tarish hamda universitetga abituriyentlarni jalb qilish uchun Qirg‘iz Respublikasi maktablariga yuborildi.
Xizmat safari mobaynida ustoz Qirg'iziston Respublikasi Jalolobod shahridagi maktablarga tashrif buyurib, maktab direktorlari, o‘qituvchilar  va bitiruvchi sinf o‘quvchilari bilan qiziqarli suhbatlar olib bordi.

UzSWLU Representative in Kyrgyzstan
PhD N.E. Yuldasheva, Acting Associate Professor of the Department of English Language Teaching Methodology and Educational Technologies at the Faculty of English Philology, Uzbekistan State World Languages University, was on a business trip to Jalal-Abad city, Kyrgyz Republic, from June 2 to 7 of this year.
According to Order No. X/198 issued by the Rector of USUWL on May 5, 2025, N.E. Yuldasheva was sent to schools in the Kyrgyz Republic from June 2 to 7, 2025, to enhance the university's ranking and attract prospective students.
During the business trip, the professor visited schools in Jalal-Abad, Kyrgyz Republic, and held engaging discussions with school principals, teachers, and graduating students.