O‘zDJTU vakili Qirg‘izistonda
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz filologiyasi Ingliz tilini o`qitish metodikasi va ta`lim texnologiyalari kafedrasi v.b dotsenti PhD N.E.Yuldasheva joriy yilning 2-7 iyun kunlari Qirg'iziston Respublikasi Jalolobod shahri xizmat safarida bo'ldi
N.E.Yuldasheva O'zDJTU rektorining 2025-yil 5-maydagi X/198-son buyrug'i bilan 2.06.2025 dan 7.06.2025 gacha universitet reytingini ko‘tarish hamda universitetga abituriyentlarni jalb qilish uchun Qirg‘iz Respublikasi maktablariga yuborildi.
Xizmat safari mobaynida ustoz Qirg'iziston Respublikasi Jalolobod shahridagi maktablarga tashrif buyurib, maktab direktorlari, o‘qituvchilar  va bitiruvchi sinf o‘quvchilari bilan qiziqarli suhbatlar olib bordi.

Представитель УзГМЯУ в Кыргызстане
Доцент кафедры методики преподавания английского языка и образовательных технологий факультета английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков, PhD Н.Э.Юлдашева находилась в командировке в городе Джалал-Абад Кыргызской Республики с 2 по 7 июня текущего года.
Согласно приказу ректора УзГМЯУ от 5 мая 2025 года № X/198, Н.Э.Юлдашева была направлена в школы Кыргызской Республики с 2 по 7 июня 2025 года для повышения рейтинга университета и привлечения абитуриентов.
В ходе командировки преподаватель посетила школы города Джалал-Абад Кыргызской Республики, где провела интересные беседы с директорами школ, учителями и выпускниками.