OʻzDJTU vakili xalqaro seminarda
Xitoy Xalq Respublikasida o‘tkazilayotgan xalqaro seminarda OʻzDJTU Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i S. Raxmonov ishtirok etmoqda.
Seminar Xitoyning ilg‘or tajribasini o‘rganish, Markaziy Osiyo davlatlarida kambag‘allikni kamaytirish, iqtisodiy va ijtimoiy rivojlanishni jadallashtirish, ilg‘or tajriba almashish, shuningdek, mintaqaviy hamkorlikni kuchaytirish, xususan, O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash hamda mamlakatimizda davlat muassasalari xodimlarining malakasini oshirish maqsadida tashkil etilgan.
Dastur davomida ishtirokchilar quyidagi yo‘nalishlarda tajriba almashadi:
-kambag‘allikka qarshi kurash strategiyalari;
-iqtisodiy rivojlanishning inklyuziv (hammani qamrab oluvchi) usullari;
-ta’lim, sog‘liqni saqlash va ijtimoiy himoya tizimlarini takomillashtirish;
-barqaror bandlik va tadbirkorlikni rivojlantirish imkoniyatlari;
-mintaqaviy hamkorlik va tajriba almashish.
OʻzDJTU vakili ham mazkur yoʻnalishlar boʻyicha zarur bilim va koʻnikmalarni olib, oʻz tajribasini orttirmoqda.

UzSWLU Representative at an International Seminar
According to the official letter No. 03/12-4/1-5660 dated June 30, 2025, from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the Head of the Department for Handling Appeals from Individuals and Legal Entities, Control and Monitoring at Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU), Mr. S. Rakhmonov, is participating in an international seminar held in the People’s Republic of China.
The seminar is organized with the aim of studying China’s advanced practices, reducing poverty in Central Asian countries, accelerating economic and social development, sharing best practices, strengthening regional cooperation — particularly between Uzbekistan and China — and enhancing the qualifications of civil servants in our country.
During the program, participants are exchanging experiences in the following areas:
strategies for poverty reduction;
inclusive methods of economic development;
improvement of education, healthcare, and social protection systems;
promotion of sustainable employment and entrepreneurship;
regional cooperation and knowledge exchange.
The UzSWLU representative is also acquiring valuable knowledge and skills in these areas and expanding his professional expertise.