OʻzDJTU vakillari Rossiyaning Sankt-Peterburg shahrida bo'lib o'tayotgan "Учу великому" dasturida ishtirok etmoqda.
14-15 noyabr kunlari Sankt-Peterburgda bo'lib o'tayotgan "Учу великому" dasturining so'nggi kunlarida OʻzDJTU Umumiy tilshunoslik kafedrasi mudiri R.U.Madjidova boshchiligida kafedra o'qituvchilari N.R.Madaminova, M.O.Nosirova, Sh.A.Alimardanova va A.R.Galyamova "Chet elliklar uchun rus tili bo'yicha zamonaviy darsliklar" va "Chet el auditoriyasida lingvomadaniyatshunoslikni o'qitish" mahorat darslarida qatnashdilar.
Tadbir yakunida o'qituvchilar Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti xalqaro faoliyat va baynalmilallashtirish bo'yicha prorektori Dmitriy Mereshkin tomonidan ta'lim intensivligidan muvaffaqiyatli o'tganligi to'g'risida sertifikatlar oldilar.
Shuningdek, u O'zbekiston bilan ta'lim sohasida o'zaro manfaatli hamkorlikka umid bildirdi. Dastur so'nggida ishtirokchilar Pushkin litseyi va Yekaterina saroyiga tashrif buyurishdi.

Representatives of UzSWLU continue to participate in international programs
Representatives of UzSWLU are participating in the program "Uchu velikomu", which is held in St. Petersburg, Russia.
In the last days of the program "Uchu velikomu", which was held in St. Petersburg on November 14-15, under the leadership of Madzhidova, head of the Department of General Linguistics of UzSWLU, teachers of the Department Madaminova, Nosirova, Alimardanova and Galyamova took part in the master classes "Modern textbooks on the Russian language for foreigners" and "Teaching linguistics in a foreign auditorium".
At the end of the event, the teachers received certificates from the vice-rector for international activities and internationalization of the Russian State Pedagogical University named after Gersen, Dmitry Mereshkin, about the successful transition from educational intensity.
He also expressed hope for mutually beneficial cooperation with Uzbekistan in the field of Education. At the end of the program, participants visited the Pushkin Lyceum and The Catherine Palace.