O‘zDJTUda futbol sport turi bo‘yicha sport o‘yinlaridan fotolavha
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Sport kuni” doirasida futbol sport turi bo‘yicha sport o‘yinlari tashkil etildi.
Unda professor-o‘qituvchilar, xodimlar hamda talabalar jamoalari o‘zaro bellashib, yuqori kayfiyat va sog‘lom raqobat muhitida o‘yinlarda ishtirok etdilar. O‘yinlar davomida jamoaviy ruh, hamjihatlik va sportga bo‘lgan qiziqish yana-da yaqqol namoyon bo‘ldi.
Mazkur sport tadbiri universitetda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish hamda jismoniy faollikni oshirishga xizmat qildi.

Фоторепортаж с футбольных спортивных игр в Узбекский государственный университет мировых языков
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков в рамках «Дня спорта» были организованы футбольные соревнования.
В них приняли участие команды профессорско-преподавательского состава, сотрудников и студентов, которые соревновались между собой в атмосфере высокого настроения и здоровой конкуренции. В ходе игр ярко проявились командный дух, сплочённость и интерес к спорту.
Данное спортивное мероприятие способствовало продвижению здорового образа жизни и повышению физической активности в университете.