OʻzDJTUda “Giyohvandlik va kiberjinoyatlarning” oldini olishga qaratilgan tadbir tashkil etildi.
24-iyun kuni OʻzDJTUda “Giyohvandlik va kiberjinoyatlarning” oldini olishga qaratilgan tadbir tashkil etildi.
Tadbirni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev ochib berdi va mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng koʻlamli islohotlar doirasida aholi orasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish, ularning giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarga nisbatan qarshi immunitetni shakllantirish, shuningdek, inson salomatligini taʼminlashga qaratilgan ishlarga alohida eʼtibor qaratilayotganligi haqida soʻzlab oʻtdi.
Shuningdek, tadbirda universitet profilaktika inspektori Bekmatov hamda Toshkent shahar IIBB ATSJQKB XPB profilaktika inspektori katta leytenant J.P.Toʻrayev, Toshkent shahar IIBB ATSJQKB XPB profilaktika inspektori, leytenant B.X.Karimovlar ishtirok etdi.
Mutaxassislar giyohvandlikni davolash va narkojinoyatlarga qarshi kurashish sohasida ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, bu yoʻnalishdagi ilmiy izlanishlar, xulosalar, yutuqlar va yangiliklarni amaliyotga joriy etish boʻyicha koʻplab ishlar amalga oshirilayotganligini taʼkidladi.

24 июня в УзГУМЯ было организовано мероприятие, направленное на профилактику «Наркомании и киберпреступности».
Мероприятие открыл Валиджон Садиев, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков, и в рамках реализуемых в нашей стране масштабных реформ, пропаганды здорового образа жизни среди населения, формирование у них иммунитета к наркотическим средствам и психотропным веществам, а также человека. По его словам, особое внимание уделяется здравоохранению.
Кроме того, в мероприятии приняли участие университетский инспектор по профилактике Бекматов и старший лейтенант Ж.П. Тораев, инспектор по профилактике Ташкентского ИИББ ATSJQKB XPB, лейтенант Б.К. Каримов, инспектор по профилактической работе Ташкентского ИИББ ATSJQKB XPB.
Эксперты отметили, что ведется большая работа по развитию научно-исследовательской деятельности в области лечения наркозависимости и борьбы с наркопреступностью, реализации научных исследований, выводов, достижений и инноваций в этом направлении.