OʻzDJTUda “Hind tili kuni”ga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
2024-yil 31-yanvar kuni OʻzDJTUda “Hind tili kuni”ga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi. Tadbirga Hindistonning Oʻzbekistondagi elchisi Manish Prabhat va Hindiston madaniyat markazi direktori Sitesh Kumar janoblari tashrif buyurdi.
OʻzDJTU rektori I. Tuxtasinov mehmonlarni bayram munosabati bilan tabrikladi. Manish Prabhat janoblari madaniy tadbirni tashkil qilishda koʻrsatilgan yordam uchun universitet rahbariyatiga oʻz minnatdorchiligini bildirdi hamda kelgusida Hindistonning yetakchi universitetlari bilan aloqalarni rivojlantirishga koʻmaklashishini maʼlum qildi.
Tadbirda talabalar tomonidan hind milliy raqs va qoʻshiqlari namoyish etildi. Madaniyat markazi tomonidan viktorina oʻtkazilib, gʻoliblarga sovgʻalar ulashildi.

УзГУМЯ состоялось мероприятие, посвященное «Дню индийского языка
31 января 2024 года в УзГУМЯ состоялось мероприятие, посвященное «Дню индийского языка». В мероприятии приняли участие г-н Маниш Прабхат, Посол Индии в Узбекистане, и г-н Ситеш Кумар, директор Индийского культурного центра.
С праздником гостей поздравил ректор УзГУМЯ И. Тухтасинов. Господин Маниш Прабхат выразил благодарность руководству университета за оказанную помощь в организации культурного мероприятия и сообщил, что в будущем это будет способствовать развитию связей с ведущими университетами Индии.
На мероприятии студенты исполнили индийские национальные танцы и песни. В культурном центре была проведена викторина, победителям которой были вручены призы.