O‘zDJTUda mahalla yetakchilari bilan ochiq muloqot tashkil etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Toshkent shahar Chilonzor tumanidagi mahalla yoshlar yetakchilari ishtirokida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov, universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda 55 nafar mahalla yetakchilari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida yoshlar bilan ishlash samaradorligini oshirish, mahallalarda xorijiy tillarni o‘qitish bo‘yicha bepul kurslarni tashkil etish, til o‘rganishga bo‘lgan ehtiyojni qondirish hamda ijtimoiy faollikni kuchaytirish kabi masalalar muhokama qilindi.
Mahalla yetakchilari O‘zDJTU bilan hamkorlikda til o‘rgatishga oid amaliy loyihalarni yo‘lga qo‘yish istagini bildirib, bu boradagi tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanliklarini ta’kidladilar.
Uchrashuv yakunida ta’lim va mahalla tizimi o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, yoshlar uchun yangi imkoniyatlar yaratish yo‘lida ishlar davom ettirilishi ma’lum qilindi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялся открытый диалог с молодежными лидерами махаллей Чиланзарского района города Ташкента
Во встрече приняли участие заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Отабек Махкамов, ректор университета Илхомжон Тухтасинов и 55 лидеров махаллей.
В ходе встречи обсуждались вопросы повышения эффективности работы с молодежью, организации бесплатных курсов по изучению иностранных языков в махаллях, удовлетворения потребностей в изучении языков и усиления социальной активности.
Лидеры махаллей выразили желание реализовать практические проекты по обучению языкам в сотрудничестве с УзГМЯ и отметили готовность поддержать инициативы в этом направлении.
В конце встречи было отмечено, что работа по укреплению сотрудничества между системой образования и махаллями, а также по созданию новых возможностей для молодежи будет продолжена.