O‘zDJTUda “Muhammad Yusufni xotirlab” nomli ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
26-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf tavalludiga bag‘ishlangan “Muhammad Yusufni xotirlab” nomli ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev ochib berdi. O‘z nutqida u Muhammad Yusufning o‘zbek adabiyotidagi beqiyos o‘rni, shoir she’rlarida milliy qadriyatlar va insoniy g‘oyalar ifodasini topgani, uning asarlari ko‘plab tillarga tarjima qilinganini ta’kidladi.
Tadbirda shoirning yaqinlari va kursdosh do‘stlari ham ishtirok etib, Muhammad Yusuf bilan birga o‘tgan yoshlik yillari, unutilmas lahzalar va qiziqarli voqealar haqida iliq xotiralar bilan o‘rtoqlashdi.
Muhammad Yusuf xotirasiga bag‘ishlangan ushbu tadbir barchada chuqur taassurot qoldirib, shoir ijodining mangu qadrlanishidan dalolat berdi.

В УзГУМЯ состоялось духовно-просветительское мероприятие под названием «В память о Мухаммаде Юсуфе»
26 апреля в Узбекском государственном университете мировых языков было проведено духовно-просветительское мероприятие под названием «В память о Мухаммаде Юсуфе», посвящённое дню рождения народного поэта Узбекистана.
Мероприятие открыл первый проректор по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Валижон Садиев. В своей речи он отметил уникальное место поэта в узбекской литературе, выразительность национальных ценностей и гуманистических идей в его стихах, а также факт перевода его произведений на многие языки мира.
В мероприятии приняли участие близкие и однокурсники поэта, которые поделились тёплыми воспоминаниями о годах молодости, проведённых с Мухаммадом Юсуфом, незабываемых моментах и интересных историях.
Это мероприятие, посвящённое памяти Мухаммада Юсуфа, оставило глубокое впечатление у всех участников и стало свидетельством вечной ценности его творчества.