OʻzDJTUda navbatdagi “Rektor va talabalar uchrashuvi” boʻlib oʻtdi
19-sentyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Ingliz tili 1-fakulteti talabalari ishtirokida ochiq muloqot tashkil etildi.
Dastur avvalida rektor Ilxomjon Tuxtasinov Ingliz tili 1-fakulteti birinchi bosqich talabalari bilan samimiy suhbat o‘tkazib, ularni yangi o‘quv yili bilan tabrikladi. Soʻng talabalarga universitetdagi sharoitlar, ilmiy va ma’naviy imkoniyatlar, xalqaro hamkorlik dasturlari haqida batafsil ma’lumot berib, yoshlarni bilimli, izlanuvchan hamda vatanparvar bo‘lishga chorladi.
Dasturda, shuningdek, universitet rahbariyati vakillari, boʻlim boshliqlari va fakultet mas’ullari ham bevosita qatnashdi. Talabalar ulardan oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.
Bu suhbat talabalarga nafaqat zaruriy bilimlarni, balki universitet hayotiga tezroq moslashish imkoniyatini ham taqdim etdi.
Uchrashuv talabalarda katta taassurot qoldirib, ular hayotining yangi bosqichi uchun foydali ma’lumotlarga boy boʻldi.

В УзГУМЯ состоялась очередная встреча ректора со студентами
19 сентября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся открытый диалог ректора Илхомжона Тухтасинова со студентами 1-го факультета английского языка.
В начале программы ректор Илхомжон Тухтасинов тепло пообщался с первокурсниками, поздравил их с началом нового учебного года. Затем он подробно рассказал о созданных в университете условиях, академических и духовных возможностях, а также международных программах сотрудничества. В своём выступлении ректор призвал студентов быть образованными, стремиться к знаниям и быть патриотами своей Родины.
Во встрече также приняли участие представители руководства университета, руководители отделов и ответственные лица факультета. Студенты получили возможность задать интересующие их вопросы и получить содержательные ответы.
Данная встреча предоставила студентам не только полезную информацию, но и способствовала их быстрой адаптации к университетской среде.
Встреча оставила у студентов яркие впечатления и стала богатым источником полезных знаний для нового этапа их жизни.