O‘zDJTUda PhD dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
14-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Ilmiy kengash majlisida Saidov Ravshan Tursunovichning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan “Filolog talabalarning o‘qish kompetensiyasini ingliz tilidagi badiiy matnlar asosida takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Himoya jarayoni oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi. Unda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Ilmiy kengash a’zolari, ilmiy rahbar, rasmiy opponentlar hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Himoya davomida tadqiqotchining ilmiy izlanishlari, dissertatsiyada ilgari surilgan ilmiy-nazariy qarashlar hamda filolog talabalarning o‘qish kompetensiyasini rivojlantirishga qaratilgan metodik yondashuvlari yuzasidan fikr va mulohazalar bildirildi.
Dissertatsiya yuzasidan rasmiy opponentlar tomonidan tegishli xulosa va tavsiyalar bildirildi.
Ilmiy kengash majlisi davomida dissertatsiya ishi yuzasidan savol-javob va muhokamalar o‘tkazilib, tadqiqot natijalari atroflicha ko‘rib chiqildi.

PhD Dissertation Defense Held at UzSWLU
On August 14, a dissertation defense was held at a meeting of the Academic Council under the Uzbekistan State University of World Languages. Ravshan Tursunovich Saidov defended his dissertation entitled “Improving Philology Students’ Reading Competence Based on English Literary Texts”, prepared for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences in the specialty 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (English Language).
The defense was held both offline and online via the ZOOM platform. The event was attended by Ilkhomjon Tuxtasinov, Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, members of the Academic Council, the academic supervisor, official opponents, and faculty members.
During the defense, the researcher’s academic work, the scientific and theoretical views presented in the dissertation, as well as methodological approaches aimed at developing philology students’ reading competence were discussed and commented upon.
The official opponents presented their respective conclusions and recommendations regarding the dissertation.
During the meeting of the Academic Council, a question-and-answer session and discussion of the dissertation were held, and the research findings were comprehensively reviewed.