O‘zDJTUda PhD dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
14-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Ilmiy kengash majlisida Saidov Ravshan Tursunovichning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan “Filolog talabalarning o‘qish kompetensiyasini ingliz tilidagi badiiy matnlar asosida takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Himoya jarayoni oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi. Unda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Ilmiy kengash a’zolari, ilmiy rahbar, rasmiy opponentlar hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Himoya davomida tadqiqotchining ilmiy izlanishlari, dissertatsiyada ilgari surilgan ilmiy-nazariy qarashlar hamda filolog talabalarning o‘qish kompetensiyasini rivojlantirishga qaratilgan metodik yondashuvlari yuzasidan fikr va mulohazalar bildirildi.
Dissertatsiya yuzasidan rasmiy opponentlar tomonidan tegishli xulosa va tavsiyalar bildirildi.
Ilmiy kengash majlisi davomida dissertatsiya ishi yuzasidan savol-javob va muhokamalar o‘tkazilib, tadqiqot natijalari atroflicha ko‘rib chiqildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита диссертации на соискание степени PhD
14 августа на заседании Научного совета при Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита диссертации Саидова Равшана Турсуновича на тему «Совершенствование читательской компетенции студентов-филологов на основе художественных текстов на английском языке», подготовленной для получения учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык).
Защита проходила в очном формате, а также в режиме онлайн посредством платформы ZOOM. В мероприятии приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов, члены Научного совета, научный руководитель, официальные оппоненты и профессорско-преподавательский состав университета.
В ходе защиты были обсуждены научные исследования соискателя, научно-теоретические положения, представленные в диссертации, а также методические подходы, направленные на развитие читательской компетенции студентов-филологов.
Официальными оппонентами были представлены соответствующие заключения и рекомендации по диссертационной работе.
В ходе заседания Научного совета состоялись вопросы и ответы, а также обсуждение диссертационной работы. Результаты проведённого исследования были всесторонне рассмотрены.