O‘zDJTUda xavfsizlikni ta’minlash maqsadida Face ID tizimi joriy etilmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talaba va xodimlar xavfsizligini yanada mustahkamlash, shuningdek, kirish-chiqish jarayonlarini zamonaviy texnologiyalar asosida tartibga solish maqsadida Face ID tizimini joriy etish bo‘yicha taqdimot bo‘lib o‘tdi.
Mazkur taqdimotda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov va mas'ul  xodimlar ishtirok etdi. Unda Face ID tizimining ishlash mexanizmi, uni o‘rnatish bosqichlari, xavfsizlikni ta’minlashdagi samaradorligi hamda shaxsiy ma’lumotlarni himoya qilish masalalari keng yoritib berildi.
Ushbu innovatsion tizim orqali universitet binolariga kirish faqatgina ro‘yxatdan o‘tgan shaxslar yuzini aniqlash orqali amalga oshiriladi. Bu esa, nafaqat xavfsizlikni oshirish, balki tashriflar statistikasi, kechikishlar monitoringi kabi ko‘plab ma’lumotlarni avtomatik tarzda tahlil qilish imkonini beradi.

В УзГУМЯ внедряется система Face ID для обеспечения безопасности
В Узбекском государственном университете мировых языков прошла презентация по внедрению системы Face ID с целью усиления безопасности студентов и сотрудников, а также упорядочения процессов входа и выхода с использованием современных технологий.
В мероприятии приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов и ответственные сотрудники. В ходе презентации подробно были освещены принципы работы системы Face ID, этапы её установки, эффективность в обеспечении безопасности и вопросы защиты персональных данных.
С помощью этой инновационной системы доступ в здания университета будет осуществляться исключительно посредством распознавания лиц зарегистрированных пользователей. Это не только повысит уровень безопасности, но и позволит автоматически анализировать такие данные, как статистика посещений и мониторинг опозданий.
В завершение участники мероприятия подчеркнули, что внедрение системы Face ID является важным этапом цифровой трансформации в деятельности университета.