2025-yil 26–28-avgust kunlari joriy o‘quv yilida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining turli fakultetlarida tahsil olish istagini bildirgan xorijiy fuqarolar bilan onlayn suhbatlar o‘tkazilmoqda.
26-avgust kuni bo‘lib o‘tgan suhbatda Xitoy, Misr, Rossiya, Tojikiston, Qozog‘iston va Qirg‘izistondan 50 ga yaqin abituriyent ishtirok etdi. Onlayn muloqot davomida nomzodlarning o‘zbek, rus va ingliz tillaridagi bilim darajasi, ta’lim olishga layoqati hamda kelgusidagi rejalari o‘rganildi.
Suhbat jarayonida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etib, xorijlik abituriyentlarga muvaffaqiyat tiladi.
Suhbat jarayonlari O‘zDJTU rektorining buyrug‘i asosida tuzilgan Maxsus komissiya tomonidan ochiq, shaffof va adolat mezonlari asosida baholandi. Komissiya raisi va a’zolari abituriyentlarning savollarga bergan javoblari orqali ularning bilim va ko‘nikmalarini aniqlab, universitetda o‘qishga tavsiya etish bo‘yicha xulosalar bildirdilar.

В УзГУМЯ начались онлайн-собеседования с иностранными абитуриентами
С 26 по 28 августа 2025 года проходят онлайн-собеседования с иностранными гражданами, выразившими желание обучаться на различных факультетах Узбекского государственного университета мировых языков в новом учебном году.
В собеседовании, состоявшемся 26 августа, приняли участие около 50 абитуриентов из Китая, Египта, России, Таджикистана, Казахстана и Кыргызстана. В ходе онлайн-диалога были изучены уровень знаний кандидатов по узбекскому, русскому и английскому языкам, их способность к обучению, а также будущие планы.
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомджон Тухтасинов также принял участие в собеседовании и пожелал успехов иностранным абитуриентам.
Процедура собеседования была организована в открытой, прозрачной и справедливой форме Специальной комиссией, созданной на основании распоряжения ректора. Председатель и члены комиссии оценили ответы абитуриентов на вопросы, определили уровень их знаний и навыков и вынесли заключение о рекомендации к зачислению в университет.