Pedagog kadrlar o‘z malakasini yanada mustahkamladi
30-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazida “Filologiya va tillarni o‘qitish” yo‘nalishi (ingliz va rus tillari) bo‘yicha tahsil olgan tinglovchilarning bitiruv loyiha ishlarini himoya qilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Yakuniy test sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tgan tinglovchilar attestatsiya komissiyasi oldida o‘z ilmiy-amaliy loyihalarini taqdim etdilar. Himoya jarayonida taqdim etilgan ishlarda:
• zamonaviy ta’lim metodlari,
• innovatsion texnologiyalar,
• xorijiy tillarni o‘qitishdagi ilg‘or yondashuvlar o‘z ifodasini topdi.
Tadbirda attestatsiya komissiyasi raisi, universitet rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, bitiruvchilarni tabrikladi hamda ularning o‘quv jarayonidagi ishtiyoqi va professional o‘sishiga yuqori baho berdi.
Ushbu yakuniy bosqich tinglovchilarning kasbiy mahoratini yanada mustahkamlab, ularni amaliy faoliyatga tayyorlab beruvchi muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

Pedagogical Staff Further Enhanced Their Qualifications
On June 30, at the Network Center for Retraining and Professional Development of Pedagogical Staff under the Uzbekistan State World Languages University, a graduation project defense ceremony was held for trainees studying in the “Philology and Language Teaching” field (English and Russian languages).
Trainees who successfully passed the final examinations presented their scientific and practical projects before the certification commission. The presented works reflected:
• modern teaching methods,
• innovative technologies,
• advanced approaches in foreign language instruction.
The event was attended by the chairman of the certification commission, the rector of the university, Professor Ilkhomjon Tuxtasinov, who congratulated the graduates and gave high praise to their enthusiasm in learning and professional development.
This final stage became an important step in strengthening the trainees' professional competence and preparing them for practical work.