PhD dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 17-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun Fozilov Mirvoxid Mirsultonovichning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha tayyorlagan “E.S. Tompson asarlari tarjimalarida zoonimlarning verbalizatsiyalashuvi (ingliz, o‘zbek va rus tillaridagi materiallar asosida)” mavzusidagi dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Ilmiy kengash majlisida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, dissertatsiya ishining ilmiy rahbari va rasmiy opponentlar ishtirok etdi.
Himoya jarayoni oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi. Unda dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, tadqiqotning ilmiy yangiligi, nazariy va amaliy ahamiyati yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi hamda tadqiqotchi tomonidan ishning asosiy natijalari va xulosalari taqdim etildi.

Состоялась защита диссертации на соискание степени PhD
Сегодня, 17 августа, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита диссертации Фозилова Мирвохида Мирсултоновича на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение и переводоведение на тему: «Вербализация зоонимов в переводах произведений Э. С. Томпсона (на материале английского, узбекского и русского языков)».
В заседании Научного совета приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, научный руководитель диссертации и официальные оппоненты.
Процесс защиты был организован в смешанном формате — офлайн и через онлайн-платформу ZOOM. В ходе заседания были высказаны мнения относительно актуальности темы исследования, его научной новизны, теоретической и практической значимости, а также представлены основные результаты и выводы диссертационной работы.