Polo sport turi bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti hamda O‘zbekiston Polo federatsiyasi o‘rtasida imzolangan memorandum asosida bugun universitetda ushbu sport turiga qiziqadigan talaba-yoshlar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Tadbir davomida mutaxassislar tomonidan polo sportining o‘yin shartlari, asosiy qonun-qoidalari hamda uning o‘ziga xos jihatlari haqida batafsil tushunchalar berildi. Ishtirokchilar sport turining nazariy va amaliy tomonlari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Seminar-treningda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda sport turi mutaxassislari ishtirok etdi. Rektor o‘z so‘zida sportga qiziqadigan yoshlarni qo‘llab-quvvatlab, ushbu yo‘nalishda muntazam shug‘ullanish muhimligini ta’kidladi hamda talabalarga zarur tavsiyalar berdi.

Проведён семинар-тренинг по виду спорта поло
На основании меморандума, подписанного между Узбекским государственным университетом мировых языков и Федерацией поло Узбекистана, сегодня в университете был организован семинар-тренинг для студентов, интересующихся данным видом спорта.
В ходе мероприятия специалисты подробно рассказали об условиях игры в поло, его основных правилах и особенностях. Участники получили возможность ближе познакомиться с теоретическими и практическими аспектами этого вида спорта.
В семинаре-тренинге приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, а также специалисты в области поло. В своём выступлении ректор поддержал интерес молодёжи к спорту, подчеркнул важность регулярных занятий в этом направлении и дал студентам необходимые рекомендации.