Psixologik uchrashuv.
OʻzDJTUda talabalar bilan professor-oʻqituvchilarning oʻrtasida muomala munosabatlarni doimo yaxshilashga alohida ahamiyat qaratiladi.
Ayni shu maqsadda joriy yilning 11-yanvar sanasida  universitet psixologi Z.Xayrullayeva hamda Ingliz tili uchinchi fakulteti Yoshlar masalalari boʻyicha dekan muovini N.Kadirova va tyutorlari Sh.Hamdamova  N.Ilyasova N. Yoʻldasheva 1- bosqich talabalari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mutaxassis talabalar bilan muloqot qilib, ulardagi adaptatsiya holati hamda imtihonlar oldi talabalar kechinmalar haqida suhbatlashdi. Shuningdek, bu borada talabalarga kerakli tavsiyalar berib oʻtildi.

Психологическая тренинг.
В УзГУМЯ особое внимание уделяется постоянному улучшению взаимоотношений между студентами и преподавателями.
С этой же целью 11 января текущего года с участием университетский психолог З.Хайруллаева и заместитель декана по делам молодежи третьего факультета английского языка Н.Кадырова и тьюторов Ш.Хамдамова Н.Ильясова, Н.Юлдашева была организована встреча со студентами 1-го этапа.
В ходе встречи специалисты пообщались со студентами, рассказали о состоянии их адаптации, а также о переживаниях студентов, сдавших экзамены. Студентам также были даны необходимые рекомендации по этому поводу.