Psixologik uchrashuv.
OʻzDJTUda talabalar bilan professor-oʻqituvchilarning oʻrtasida muomala munosabatlarni doimo yaxshilashga alohida ahamiyat qaratiladi.
Ayni shu maqsadda joriy yilning 11-yanvar sanasida  universitet psixologi Z.Xayrullayeva hamda Ingliz tili uchinchi fakulteti Yoshlar masalalari boʻyicha dekan muovini N.Kadirova va tyutorlari Sh.Hamdamova  N.Ilyasova N. Yoʻldasheva 1- bosqich talabalari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mutaxassis talabalar bilan muloqot qilib, ulardagi adaptatsiya holati hamda imtihonlar oldi talabalar kechinmalar haqida suhbatlashdi. Shuningdek, bu borada talabalarga kerakli tavsiyalar berib oʻtildi.

At UzSWLU, special importance is attached to constant improvement of relations between students and professors.
For this purpose, on January 11 of this year, a meeting was organized with the participation of the university psychologist Z. Khairullayeva, the deputy dean for youth affairs of the third faculty of English, N. Kadirova, and the students of the 1st stage of their tutor Sh. Hamdamova, N. Ilyasova, N. Yoldasheva.
During the meeting, the specialist communicated with the students and talked about their adaptation status and the experiences of the students before the exams. In addition, necessary recommendations were given to students in this regard.