Qizil toifa yoshlar bilan uchrashuv.
OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinovga 30 nafar koʻmakka muhtoj yoshlar biriktirilganidan xabaringiz bor. Ularning ehtiyoj va qiziqishidan kelib chiqib turli yordam va koʻmaklar ajratilmoqda.
Bugun ham universitet rektori poytaxtimizning Sergeli va Uchtepa tumanlarida istiqomat qilayotgan bir nechta “Qizil” toifadagi yoshlar bilan uchrashdi. Ularning xonadonida boʻlib, holidan xabar oldi.
Sergeli tumanining “Joʻnariq” mahallasidan biriktirilgan Sharipov Umidjon, Xodjoyev Murodjon, Umarov Javohir, Rasulova Nozima, Malikova Durdona, “Nayman” mahallasidan Rustamov Bekzod hamda “Nilufar” Muhiddin Jamalovlarning xonadonida boʻlgan OʻzDJTU rektori ularning har biriga zarur oziq-ovqat mahsulotlari va moddiy yordam puli berdi. Bundan ularning ota-onalari ham xursand boʻldi.

It has been assigned to the rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tukhtasinov, to provide assistance to 30 young individuals in need. Diverse aid and care are offered based on individual requirements and preferences.
Today, the rector of the university had a meeting with a group of young individuals belonging to the "Red" category residing in the Sergeli and Uchtepa districts of our capital city. He was there at their residence and apprised of their state.
The rector of UzSWLU provided essential food goods and monetary assistance to individuals: Sharipov Umidjon, Khodjoyev Murodjon, Umarov Javohir, Rasulova Nozima, Malikova Durdona from makhalla named Jonariq, Rustamov Bekzod from makhalla named Naiman , and Muhyiddin Jamalov from makhalla named Nilufar in the Sergeli region. Their parents were also happy.